V Bratislave vyvrcholí Detský Davis Cup a Fed Cup, súčasťou bude autogramiáda so slovenskými hráčmi

Tenis
ilustračné: pixabay.com

14. ročník celoslovenského finále v Národnom tenisovom centre v termíne 4. – 7. októbra 2018.

Počas víkendu sa rozhodne o víťazoch obľúbenej tenisovej súťaže Detský Davis Cup a Fed Cup. V 14. ročníku celoslovenského finále v bratislavskom Národnom tenisovom centre od štvrtka súťaží po 12 najlepších družstiev chlapcov a dievčat do 10 rokov. Víťazi budú známi v nedeľu popoludní. Výsledky slávnostne vyhlásia o 16.00 h. Vlani sa z celkového triumfu tešili chlapci z Tenisovej akadémie Prešov TŠP a dievčatá z Tenisovej školy Petržalka.

O postup v tomto roku bojovalo v klubových, oblastných a regionálnych kolách 1500 detí. Od vzniku sa do projektu zapojilo až 20-tisíc detí. Po prvý raz budú mladí tenisti bojovať aj o Cenu fair play Slovenského olympijského výboru, ktorú dostanú tri družstvá. Celoslovenské finále organizuje STZ.

Súčasťou podujatia je 5. ročník Peugeot Tennis Day (PTD). Pod strechou NTC čaká účastníkov i návštevníkov v sobotu 6. októbra 2018 deň plný zábavy a príjemných stretnutí s hviezdami slovenského tenisu na čele s olympijským šampiónom Miloslavom Mečířom. Od 10.00 do 14.00 h sa uskutoční autogramiáda s hviezdami slovenského tenisu, ktoré si exhibične zahrajú s deťmi. Okrem Mečířa účasť prisľúbili aj súčasní reprezentanti Magdaléna Rybáriková, Viktória Kužmová, Karolína Schmiedlová, Rebecca Šramková, Jozef Kovalík a Norbert Gombos. Nedávno úspešnú generáciu by mali reprezentovať aj Karol Kučera, Ján Krošlák, Karina Hanšudová Cíleková a Janette Husárová. Okrem rôznych atrakcií sa predvedú tanečníci tanečnej školy Lady Mel. Vstup do NTC je voľný.

Víkendový program celoslovenského finále 2018:
Sobota, zápasy: 8.00 – 20.00 h, od 10.00 h (Peugeot Tennis Day 10.00 h – 14.00 h)
Nedeľa, zápasy: 8.00 – 16.00 h, slávnostné vyhlásenie výsledkov 16.00 h

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk