V Bratislave začali natáčať novú slovenskú snímku Generál

Stefanik youtube.jpg

V bratislavských štúdiách RTVS začali vo štvrtok natáčať slovenský film Generál, ktorý bude mapovať osudy jedného z tvorcov slobodného Československa, generála francúzskej armády Milana Rastislava Štefánika. Režisérom filmu a spoluautorom scenára je Francúz Jérôme Cornuau, ktorý má na svojom konte viacero medzinárodne úspešných francúzskych filmov.

„Štefánik predstavuje úžasné prepojenie medzi Slovenskom, Československom, Francúzskom a Európou. Jeho osud je nesmierne zaujímavý, pretože sa pohyboval v prostredí formovania dnešnej Európy,“ hovorí Cornuau.

„Film chce zachytiť dramatickú dobu, ale aj psychológiu veľkej osobnosti v osudových dejinných zlomoch. Aj výtvarne pôjde o spojenie realistického pohľadu a istej štylizácie doby na prelome 19. a 20. storočia,“ doplnil francúzsky režisér.

Štefánika bude vo filme Generál hrať Milan Ondrík, ktorý vníma svoju postavu ako veľkú výzvu. „Veľa ľudí vníma Štefánika cez jednu fotku v generálskej čapici. Ale Štefánik bol mnohostranná a provokatívna osobnosť, ktorej príbeh sa ani nezmestí do jedného filmu,“ povedal herec.

„So Štefánikom ma spája to, že tak, ako on, aj ja pochádzam z dediny a bol som šieste dieťa v rodine. Pevne verím, že sa nám s režisérom podarí predstaviť jeho život čo najautentickejšie,“ dodáva Ondrík.

Informácie pochádzajú od Martina Kasardu zo spoločnosti Žltý slon.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk