V Bratislave zatvárajú ďalšie stánky: Pre aktuálne opatrenia zrušili predaj v stánkoch na Tyršovom nábreží

Amosféra počas zimnej edície bratislavskej mestskej pláže Tyršák. Bratislava, 22. november 2020.
Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Od piatka sa ruší tiež ambulantný predaj v pojazdných stánkoch na Hviezdoslavovom námestí.

Predajné stánky na Tyršovom nábreží v Bratislave budú pre aktuálne opatrenia od piatka 11. decembra zatvorené. Na sociálnej sieti o tom informoval primátor hlavného mesta Matúš Vallo.

Zimný Tyršák umiestnený na mestskom pozemku na petržalskom nábreží Dunaja bude od piatka zatvorený. Vítam toto zodpovedné rozhodnutie prevádzkovateľa,“ uviedol Vallo s tým, že stánky na Tyršáku boli povolené ešte v októbri, v čase priaznivejšej epidemiologickej situácie.

Ambulantný predaj v nich prebiehal v súlade s dodnes platnými nariadeniami Úradu verejného zdravotníctva a prevádzkovateľ ešte nad rámec týchto požiadaviek zabezpečil kontrolovaný vstup, obmedzený počet zákazníkov a personál na kontrolu dodržiavania opatrení,“ doplnil Vallo.

Zhoršujúca sa pandemická situácia

Vo štvrtok zverejnené čísla podľa Valla opäť potvrdzujú neustále sa zhoršujúcu pandemickú situáciu.

V Bratislave bolo potvrdených 258 pozitívnych testov, denná miera rastu infekcií je 7-10 percent. Postup Zimného Tyršáku je v tejto situácii mimoriadne zodpovedný, nesnažil sa hľadať kľučky okolo pravidiel a pristúpil k zatvoreniu v súlade s odporúčaniami zodpovedného správania v týchto časoch,“ podotkol Vallo.

Prvoradým záujmom do nasledujúcich dní je maximálna ochrana zdravia a bezpečnosti obyvateľov.

Zrušené aj na Hviezdoslavovom námestí

Od piatka 11. decembra sa ruší tiež ambulantný predaj na Hviezdoslavovom námestí, ktorý povoľuje mestská časť Staré Mesto. Na štvrtkovom brífingu o tom informovala starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.

Reagujeme tak na odporúčanie hlavného hygienika o tom, že spoločné stravovanie na verejnom priestranstve je považované za vysoko rizikové. Preto sme pristúpili k zrušeniu týchto ambulantných predajov,“ uviedla starostka.

Taktiež dodala, že tohtotýždňová kontrola mestskej časti na Hviezdoslavovom námestí nezistila žiadne porušovanie opatrení.

Napriek tomu si uvedomujeme, že kontrolovať zhromažďovanie ľudí a koncentráciu je nesmierne náročné a v zmysle zodpovednosti sme pristúpili k tomuto riešeniu,“ uzavrela starostka.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk