V bratislavskej Dúbravke došlo počas omše údajne ku škandálu. Kňaz mal vyhnať z kostola voličov, ktorí krúžkovali Čaputovú

Zuzana Čaputová
Foto: SITA/Martin Medňanský

V jednom kostole, ktorý sa nachádza v bratislavskej mestskej časti Dúbravka, malo počas omše údajne dôjsť ku škandálu. Miestnemu kňazovi sa nemali pozdávať voliči Zuzany Čaputovej a za to, že ju v prezidentských krúžkovali, mali byť vyhnaní z kostola.

Ako uviedol portál denníka čas.sk, veriaci, ktorí prišli počas uplynulej nedele na omšu do Kostola Ducha svätého v Dúbravke, mali byť nemilo prekvapení. Farár slúžiaci omšu sa podľa niektorých ostro pustil do voličov Zuzany Čaputovej.

Podľa informácií, ktoré zverejnil portál čas.sk, farár mal veriacim najskôr vynadať za to, že nevolili Maroša Šefčoviča a následne ich údajne vyzval na to, aby odišli z kostola. „Ľudia najskôr len neveriacky krútili hlavami, po chvíli sa niektorí skutočne zodvihli a opustili svätostánok uprostred kázne duchovného,“ píše sa na webe čas.sk.

Ako uviedol tento portál, opis omše, ktorá sa konala uplynulú nedeľu, nenechal na seba dlho čakať a vyjadrenia zhrozených veriacich sa začali šíriť po internete. „Kňaz ľuďom vynadal, že nevolili Šefčoviča a výrazne zopakoval, že voliť Čaputovú bol hriech. Keď v kostole nastalo šomranie, kňaz mal povedať: ‚Tí, čo so mnou nesúhlasíte, choďte von, choďte domov, nemusíte tu ostať na omši!‘,“ uviedol čas.sk s odvolaním sa na priameho účastníka, ktorý túto situáciu opísal na internete.

Na internete sa však objavili reakcie aj od iných účastníkov omše. Jedna účastníčka podľa čas.sk tvrdí: „Neboli vyslovené žiadne mená a nikto nikomu nevynadal. Zo zadných radov bolo povedané, že politika nepatrí do kostola, na čo kaplán odpovedal, že tí, ktorí nesúhlasia, môžu ísť,“ uviedla Katarína.

Ako záverom doplnil Nový čas, denník sa snažil spojiť s farským úradom v Dúbravke. „Ja som tam nebol, neviem vám k tomu nič povedať, obráťte sa na biskupský úrad,“ uviedol Novému času prítomný farár.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk