V bratislavskej mestskej časti Dúbravka otvorili nové zariadenie sociálnych služieb Dúbravská oáza s celkovou kapacitou 152 lôžok

Domov socialnych sluzieb seniori stacionar dubravska oaza pokoja.jpg

Dúbravská oáza vznikla v priestoroch bývalého pionierskeho tábora uprostred lesa. O klientov sa bude starať 100-členný tím odborníkov.

Rekonštrukcia komplexu a rozbeh prevádzky si vyžiadali investície vo výške takmer 7 miliónov eur, ktoré projektu poskytli poľský investičný fond Credit Value Investments a súkromní investori prostredníctvom slovenskej investičnej platformy Crowdberry. Informovala o tom nezisková organizácia Dúbravská oáza v tlačovej správe.

Z pohľadu financovania je projekt unikátny. Je to vôbec prvýkrát nielen na Slovensku, ale v Európe, čo sa na realitný projekt a naviac sociálneho zariadenia ‚vyzbierali‘ súkromní investori prostredníctvom crowd-investičnej platformy. My sme projekt pripravili a uviedli, pretože sme presvedčení o potrebe podobných zariadení na trhu a vidíme jeho dlhodobý potenciál. Som rád, že sme boli úspešní a zariadenie je dnešným dňom aj slávnostne otvorené,“ uviedol Daniel Gašpar, managing partner Crowdberry.

Dúbravská oáza vznikla v komplexe bývalého pionierskeho tábora, neskôr hotela a rekreačno-vzdelávacieho centra. Opustené a chátrajúce budovy v prostredí lesov Dúbravskej Hlavice prešli rozsiahlou rekonštrukciou. Vzniklo moderné zariadenie s kapacitou 61 lôžok v zariadení pre seniorov, 54 v zariadení opatrovateľskej služby, desať v dennom stacionári a 37 lôžok v špecializovanom zariadení Alzheimer. K dispozícii je 100-členný tím odborníkov.

V ponuke je aj možnosť denného stacionára

Seniorom a ich rodinným príslušníkom bude poskytovať viacero foriem zdravotnícko-opatrovateľskej starostlivosti. V ponuke sú denný stacionár, krátkodobé pobyty alebo aj celoročná pobytová forma. Zariadenie je prispôsobené aj ľuďom s Alzheimerovou chorobou a inými diagnózami demencií.

Naše zariadenie je určené nielen pre klientov vyžadujúcich celoročný pobyt, ale privítame aj klientov na krátkodobé pobyty napríklad po operáciách alebo na rehabilitačné pobyty. Ponúkame aj denný stacionár, ktorý môže slúžiť ako prevencia pred izoláciou, na aktívne strávenie voľného času a zároveň ako dohľad nad liečebným režimom počas dňa,“ povedalJaroslav Jakubčík, riaditeľ neziskovej organizácie Dúbravská oáza. „Zameriavame sa predovšetkým na podporu vitality, kvality života a sebarealizácie. Preto okrem iného ponúkame rôzne druhy arteterapií a ergoterapií. Máme vlastnú keramickú dielňu, knižnicu s počítačmi a internetom, spoločenskú sálu s kinom, záhradu s grilom i vysvätenú kaplnku,“ doplnil.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk