Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zasadnutie krízového štábu Petržalka
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zdroj: Petržalka
12. apríla 2019 Správy BratislavaKomunálna politika Bratislava od BratislavaDeň.skBratislavaDeň.sk Diskusia()

V bratislavskej mestskej časti Petržalka zasadal krízový štáb. Členovia sa po prvýkrát stretli v novom zložení

Ako informovala mestská časť prostredníctvom svojej webovej stránky, v prípade, že v Petržalke dôjde k vzniku mimoriadnej udalosti, je možnosť obrátiť sa na krízový štáb mestskej časti.

Po nástupe nového vedenia sa zmenilo aj zloženie štábu, ktorý má 13 členov. V rámci neho pribudlo 5 nových členov vrátane starostu Jána Hrčku, ktorý stojí na čele štábu.

Tento týždeň zasadal krízový štáb po prvýkrát v novom zložení. Zasadnutie sa týkalo odbornej prípravy a okrem členov krízového štábu Mestskej časti Bratislava – Petržalka sa ho zúčastnili aj prizvaní hostia z Mestskej polície, Slovenského vodohospodárskeho podniku – OZ Bratislava. Prítomní tu boli taktiež zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja a Okresného úradu Bratislava a taktiež veliteľ Dobrovoľného verejného požiarneho zboru Petržalka.

„Stretnutie prebehlo pod vedením zástupcu prednostu Miestneho úradu Ivana Kezmana, ktorý otvoril stretnutie v mene starostu Jána Hrčku. V rámci odbornej prípravy odzneli dve prednášky. Prvá v podaní lektora z OÚBA Juraja Valenta na tému „Pôsobnosť a úlohy krízového štábu obce“ a druhá na tému „Ochrana pred povodňami“, ktorú odprezentoval Boris Kováč zo SVP,“ píše sa na webe Petržalky.

Ako ďalej uvádza Petržlaka, za mestskú časť vystúpil tajomník krízového štábu Anton Dzurdzík z referátu krízového riadenia, ktorý informoval členov o aktualizácii dokumentácie krízového štábu a plánov ochrany obce a plánov evakuácie.

„Krízový štáb okrem toho vyhodnotil svoju činnosť za rok 2018 a zároveň predstavil úlohy v zmysle „Zamerania činnosti“ na nadchádzajúce obdobie v roku 2019,“ uviedla záverom táto mestská časť.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X