Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Zasadnutie krízového štábu Petržalka
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zdroj: Petržalka
12. apríla 2019 Správy BratislavaKomunálna politika Bratislava od BratislavaDeň.skBratislavaDeň.sk Diskusia()

V bratislavskej mestskej časti Petržalka zasadal krízový štáb. Členovia sa po prvýkrát stretli v novom zložení

Ako informovala mestská časť prostredníctvom svojej webovej stránky, v prípade, že v Petržalke dôjde k vzniku mimoriadnej udalosti, je možnosť obrátiť sa na krízový štáb mestskej časti.

Po nástupe nového vedenia sa zmenilo aj zloženie štábu, ktorý má 13 členov. V rámci neho pribudlo 5 nových členov vrátane starostu Jána Hrčku, ktorý stojí na čele štábu.

Tento týždeň zasadal krízový štáb po prvýkrát v novom zložení. Zasadnutie sa týkalo odbornej prípravy a okrem členov krízového štábu Mestskej časti Bratislava – Petržalka sa ho zúčastnili aj prizvaní hostia z Mestskej polície, Slovenského vodohospodárskeho podniku – OZ Bratislava. Prítomní tu boli taktiež zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja a Okresného úradu Bratislava a taktiež veliteľ Dobrovoľného verejného požiarneho zboru Petržalka.

„Stretnutie prebehlo pod vedením zástupcu prednostu Miestneho úradu Ivana Kezmana, ktorý otvoril stretnutie v mene starostu Jána Hrčku. V rámci odbornej prípravy odzneli dve prednášky. Prvá v podaní lektora z OÚBA Juraja Valenta na tému „Pôsobnosť a úlohy krízového štábu obce“ a druhá na tému „Ochrana pred povodňami“, ktorú odprezentoval Boris Kováč zo SVP,“ píše sa na webe Petržalky.

Ako ďalej uvádza Petržlaka, za mestskú časť vystúpil tajomník krízového štábu Anton Dzurdzík z referátu krízového riadenia, ktorý informoval členov o aktualizácii dokumentácie krízového štábu a plánov ochrany obce a plánov evakuácie.

„Krízový štáb okrem toho vyhodnotil svoju činnosť za rok 2018 a zároveň predstavil úlohy v zmysle „Zamerania činnosti“ na nadchádzajúce obdobie v roku 2019,“ uviedla záverom táto mestská časť.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X