V bratislavskej Petržalke rekonštruujú starú bikrosovú dráhu, rozpočet na pôvodný projekt je 150-tisíc eur

Pump track petrzalka rekonstrukcia.jpg
Zdroj: ozpedal.sk

Projekt bude slúžiť širokej verejnosti a podporí ho aj fond na podporu rozvoja telesnej kultúry v hlavnom meste.

Cieľom projektu je rekonštrukcia bikrosovej cyklistickej dráhy na Haanovej ulici a jej úprava na tzv. ”pump track”. Slúžiť má pre širokú verejnosť ako verejné športovisko. Celkové náklady na pôvodný projekt sú 150-tisíc eur a financie boli okrem iných poskytnuté aj z peňažného fondu na podporu rozvoja telesnej kultúry v hlavnom meste. Rekonštrukčné práce by mali ukončiť v roku 2020. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.

Projekt obnovy dráhy zastrešuje občianske združenie (OZ) Pedál. „Prestavba starej bikrosovej dráhy sa realizuje ako dobrovoľnícky projekt. V roku 2018 sa realizovala prvá časť pre deti Bambi line, v tomto roku s prispením mesta Bratislava bude realizovaná veľká časť dráh pre dospelých s názvom Dual line a zadná slučka klopených dráh. Zvyšnú časť predpokladáme dokončiť v roku 2020,“ uviedla Eva Uhliariková z OZ Pedál.

Dráha pre horské a BMX bicykle

Finančné prostriedky na rekonštrukciu získava OZ Pedál z rôznych grantových schém, ako aj od samosprávy. Na prestavbu z orgánov samosprávy prispel Bratislavský samosprávny kraj, v tomto roku schválili dotáciu v rámci svojich možností mestská časť Petržalka a dotáciu vo vyššom rozsahu poskytne aj bratislavský magistrát.

Pump track je dráha široká do dvoch metrov pre horské a BMX bicykle, pozostávajúca z cielene vybudovaných vĺn a klopených zákrut. Rozloženie prvkov vytvára okruhy ktoré je možné kombinovať dovtedy, kým jazdcovi stačia fyzické sily. Vlny sa využívajú na získavanie rýchlosti, bez toho aby bolo nutné pedálovať. Pump track môže byť vytvorený z hliny, dreva, betónu alebo asfaltu. Hotový areál má mať podľa projektu rozlohu 3400 metrov štvorcových.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk