V Bratislavskom kraji pribudli ďalšie miesta bezplatného testovania na ochorenie COVID-19 antigénovými testami

HASIČI: Pilotné testovanie na COVID 19 na Orave
Foto: ilustračné, SITA/Prezídium HaZZ

V hlavnom meste zriadili tri odberové miesta, ďalšie pribudli aj v Malackách, Pezinku a Senci.

Obyvatelia Bratislavského kraja sa môžu dať bezplatne otestovať na ochorenie COVID-19 antigénovými testami na niekoľkých miestach.

V hlavnom meste Ministerstvo zdravotníctva SR zriadilo tri odberové miesta, kde testovaní dostanú certifikát o vykonaní testu.

Odberové miesto v Ružinovskej nemocnici je v prevádzke denne v čase od 8.00 do 10.00, odberové miesto v Nemocnici Antolská v Petržalke v čase od 9.00 do 12.00 a odberové miesto v zdravotníckom zariadení NovaPharm na Trnavskom mýte od 10.00 do 14.00 hod. Ministerstvo zoznam testovacích miest priebežne aktualizuje.

Hasičský a záchranný zbor (HaZZ) vo vlastnej réžii sprevádzkoval odberové miesta na antigénové testovanie obyvateľov zelených okresov. „Odberné miesta budú prevažne na hasičských staniciach okresných riaditeľstiev HaZZ, odbery budú vykonávať hasičskí záchranári, ktorí majú s testovaním bohaté skúsenosti,“ uvádza ďalej ministerstvo.

Testovacie miesta budú otvorené každý deň v čase od 12.00 do 20.00 až do odvolania. V Bratislavskom kraji je takéto odberové miesto zriadené v Malackách na Továrenskej 1, v Pezinku na Hasičskej 4 a v Senci na Slnečných jazerách Juh, v spoločenskej miestnosti.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk