V Bratislavskom kraji sa modernizuje odborné školstvo, rozvíjajú jazdeckú školu

Investície do odborných škôl sú nevyhnutné. Modernizácia pomôže žiakom sa lepšie uplatniť na trhu práce.

Jednou zo škôl, ktorá prechádza rozsiahlou rekonštrukciou je Spojená škola v Ivanke pri Dunaji. Ide o Jazdeckú školu v Zálesí a jej deviatich objektov odborného teoretického a praktického vyučovania Centra odborného vzdelávania a prípravy (COVP).

Zmodernizuje sa areál tejto školy, vybudujú sa stajne, jazdecká hala, chovné stanice pre zvieratá a veľa iného.

Foto: https://bratislavskykraj.sk/bratislavska-zupa-modernizuje-stredne-skolstvo/?fbclid=IwAR3VzmfDoYV6PtUHqsmChzkPe2Wq7xqZEb2U8VrLv8Tx5l4ba2Xc1elBuK0

„Posledných tridsať rokov bolo stredné odborné školstvo na vedľajšej koľaji. Pritom dopyt po absolventoch týchto škôl je veľmi veľký. V Bratislavskom kraji chýbajú napríklad strojní mechanici, technológovia kozmetiky a chemických liečiv, agropotravinári, ale aj informatici či grafickí dizajnéri. Preto sme sa rozhodli investovať do našich škôl a spraviť ich modernejšie a atraktívnejšie,“ ozrejmil predseda BSK Juraj Droba.

Takáto rozsiahla rekonštrukcia poskytne žiakom lepšiu odbornú prípravu spolu so zvýšením kvality praktického odborného vyučovania. Absolventi budú mať tak lepšiu možnosť sa uplatniť na trhu práce.

„Projekt rekonštrukcie a investičnej podpory COVP Ivanka pri Dunaji zvýši počet žiakov v praktickom vyučovaní a zlepší prepojenie teórie s požiadavkami praxe. Pribudnú odborné učebne s moderným vybavením stolárskych a kováčskych dielní. Technológia dodaná do objektu, ktorá bude plniť účely RTG pracoviska, zase podporí odbor veterinárne zdravotníctvo. V oblasti agropodnikania sa zatraktívnia učebné odbory zakúpením nových  poľnohospodárskych strojov a doplnením zariadenia v objekte pre farmový chov zvierat,“ priblížila Barbora Lukáčová, riaditeľka odboru stratégie, územného rozvoja a riadenia projektov BSK.

Foto: https://bratislavskykraj.sk/bratislavska-zupa-modernizuje-stredne-skolstvo/?fbclid=IwAR3VzmfDoYV6PtUHqsmChzkPe2Wq7xqZEb2U8VrLv8Tx5l4ba2Xc1elBuK0

Investícia projektu je na úrovni takmer 4,5 milióna eur. Projekt je spolufinancovaný z Integrovaného regionálneho operačného programu. Bratislavská župa taktiež spolufinancovala tento projekt, a to piatimi percentami.

Foto: https://bratislavskykraj.sk/bratislavska-zupa-modernizuje-stredne-skolstvo/?fbclid=IwAR3VzmfDoYV6PtUHqsmChzkPe2Wq7xqZEb2U8VrLv8Tx5l4ba2Xc1elBuK0

„Naša škola je školou s celoslovenskou pôsobnosťou a dlhou tradíciou. Na potreby trhu práce reagujeme už viac ako 60 rokov. Vzdelávame v 16 odboroch a medzi tie najzaujímavejšie patrí chov koní a jazdectvo, rybárstvo, kynológia a drobnochov. Takisto dlhodobo spolupracujeme s partnerskými školami v Rakúsku, Maďarsku, vo Fínsku a v Česku. Nechceme byť len dobrou školou, ale aj školou najlepšou. Našim cieľom je, aby sa naši absolventi uplatnili na trhu práce,“ doplnila Katarína Kubišová, riaditeľka Spojenej školy v Ivanke pri Dunaji.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk