Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: bratislavskykraj.sk
17. mája 2021 Aktuálne správy od BratislavaDen.skbratislavskykraj.sk Diskusia()

V Bratislavskom kraji sa modernizuje odborné školstvo, rozvíjajú jazdeckú školu

Investície do odborných škôl sú nevyhnutné. Modernizácia pomôže žiakom sa lepšie uplatniť na trhu práce.

Jednou zo škôl, ktorá prechádza rozsiahlou rekonštrukciou je Spojená škola v Ivanke pri Dunaji. Ide o Jazdeckú školu v Zálesí a jej deviatich objektov odborného teoretického a praktického vyučovania Centra odborného vzdelávania a prípravy (COVP).

Zmodernizuje sa areál tejto školy, vybudujú sa stajne, jazdecká hala, chovné stanice pre zvieratá a veľa iného.

Foto: bratislavskykraj.sk

„Posledných tridsať rokov bolo stredné odborné školstvo na vedľajšej koľaji. Pritom dopyt po absolventoch týchto škôl je veľmi veľký. V Bratislavskom kraji chýbajú napríklad strojní mechanici, technológovia kozmetiky a chemických liečiv, agropotravinári, ale aj informatici či grafickí dizajnéri. Preto sme sa rozhodli investovať do našich škôl a spraviť ich modernejšie a atraktívnejšie,“ ozrejmil predseda BSK Juraj Droba.

Takáto rozsiahla rekonštrukcia poskytne žiakom lepšiu odbornú prípravu spolu so zvýšením kvality praktického odborného vyučovania. Absolventi budú mať tak lepšiu možnosť sa uplatniť na trhu práce.

„Projekt rekonštrukcie a investičnej podpory COVP Ivanka pri Dunaji zvýši počet žiakov v praktickom vyučovaní a zlepší prepojenie teórie s požiadavkami praxe. Pribudnú odborné učebne s moderným vybavením stolárskych a kováčskych dielní. Technológia dodaná do objektu, ktorá bude plniť účely RTG pracoviska, zase podporí odbor veterinárne zdravotníctvo. V oblasti agropodnikania sa zatraktívnia učebné odbory zakúpením nových  poľnohospodárskych strojov a doplnením zariadenia v objekte pre farmový chov zvierat,“ priblížila Barbora Lukáčová, riaditeľka odboru stratégie, územného rozvoja a riadenia projektov BSK.

Foto: bratislavskykraj.sk

Investícia projektu je na úrovni takmer 4,5 milióna eur. Projekt je spolufinancovaný z Integrovaného regionálneho operačného programu. Bratislavská župa taktiež spolufinancovala tento projekt, a to piatimi percentami.

Foto: bratislavskykraj.sk

„Naša škola je školou s celoslovenskou pôsobnosťou a dlhou tradíciou. Na potreby trhu práce reagujeme už viac ako 60 rokov. Vzdelávame v 16 odboroch a medzi tie najzaujímavejšie patrí chov koní a jazdectvo, rybárstvo, kynológia a drobnochov. Takisto dlhodobo spolupracujeme s partnerskými školami v Rakúsku, Maďarsku, vo Fínsku a v Česku. Nechceme byť len dobrou školou, ale aj školou najlepšou. Našim cieľom je, aby sa naši absolventi uplatnili na trhu práce,“ doplnila Katarína Kubišová, riaditeľka Spojenej školy v Ivanke pri Dunaji.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X