V Bratislavskom kraji sa prezenčne vyučuje v 32 stredných školách

skoly koronavirus vyucivanie
Foto: ilustračné, GettyImages

Otvorený bude aj školský internát pre žiačky Strednej zdravotníckej školy v Bratislave.

K vyučovaniu prezenčnou formou sa dnes v Bratislavskom kraji pridali ďalšie dve župné školy, spolu ich je tak otvorených 32. Prezenčné vyučovanie sa týka prvákov a žiakov končiacich ročníkov stredných škôl a žiakov na 1. stupni základných škôl, ktoré sú súčasťami spojených škôl.

Pre ostatných žiakov školy organizujú prezenčné vyučovanie v malých skupinách, ktoré tvorí päť žiakov a jeden učiteľ. Školy poskytujú aj individuálne konzultácie. Informovala o tom prostredníctvom tlačovej správy Lucia Forman z Odboru komunikácie a propagácie Bratislavského samosprávneho kraja (BSK).

Na stredných školách v pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja sa po mesiacoch dištančnej výučby obnovila za dodržania hygienických opatrení predovšetkým výučba odborných predmetov, odborný výcvik a individuálne vyučovanie umeleckých predmetov.

Pri otváraní sa zvažuje aktuálna epidemiologická situácia, odporúčania regionálneho úradu verejného zdravotníctva, výsledky testovania i záujem rodičov a žiakov tak, aby sa v čo najväčšej miere ochránilo zdravie zamestnancov škôl a školských zariadení, žiakov a ich zákonných zástupcov,“ uviedol predseda BSK Juraj Droba.

Podľa jeho slov sa však po dvoch týždňoch obnovenej prevádzky ukazuje, že sa to dá, hoci je to náročné.

Otvorený bude aj školský internát na Saratovskej v bratislavskej Dúbravke pre žiačky Strednej zdravotníckej školy. Ostatné školy ostávajú v doterajšom režime a pokračujú v dištančnom vzdelávaní.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom