Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
kontrola vodičov, auto
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
25. augusta 2015 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skKR PZ v Bratislave, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

V Bratislavskom kraji sa začala osobitná kontrola vodičov. Na čo si treba dávať pozor?

Osobitná kontrola dodržiavania povinností držiteľa vozidla na cestách Bratislavského samosprávneho kraja sa začala dnes o 14. hodine a potrvá do 20. hodiny. Policajti Krajského dopravného inšpektorátu Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa opäť zamerajú na disciplinovanosť vodičov jazdiacich na území kraja.

S cieľom pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky a viesť jej účastníkov k disciplinovanosti policajti venujú osobitnú pozornosť dodržiavaniu ustanovení zákona o cestnej premávke vodičmi motorových vozidiel.

Dôraz budú klásť na dodržiavanie povinností držiteľa vozidla, ktorých porušenie sa dokumentuje a rieši využitím inštitútu objektívnej zodpovednosti.

V rámci kontroly tak policajti nemusia vodičov pri porušení zákona o cestnej premávke zastaviť a vyriešiť priamo na mieste, ale rozhodnutie o uložení pokuty za spáchaný správny delikt zašlú držiteľovi vozidla poštou.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X