V Bratislavskom kraji začnú premávať cyklobusy, vybavené sú nosičmi bicyklov

Bicykel autobus cyklobus prevoz
Foto: ilustračné, GettyImages

Cyklobusy budú premávať počas víkendov a sviatkov na vybraných linkách.

Od soboty 29. apríla začnú v Bratislavskom kraji premávať cyklobusy – regionálne autobusy vybavené nosičmi bicyklov. Službu zabezpečuje dopravca Arriva Mobility Solutions v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom (BSK) ako objednávateľom verejnej dopravy, v rámci Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK).

Preprava bicykla na spojoch obsluhovaných autobusmi s cyklonosičom je bez rezervácie a do vyčerpania kapacity. Cyklobusy budú premávať počas víkendov a sviatkov na vybraných linkách.

Rozšírená víkendová preprava až šiestich bicyklov cyklobusmi na trasách vybraných regionálnych autobusových spojov dopĺňa štandardnú možnosť prepravy maximálne dvoch bicyklov v priestore vyhradenom pre kočíky a invalidné vozíky na všetkých regionálnych spojoch, ktorá je počas sobôt, nedieľ a sviatkov bez časového obmedzenia,“ uvádza dopravca. Za prepravu jedného bicykla zaplatí cestujúci 0,45 eura. Ak podmienky v autobuse neumožňujú bezpečnú prepravu bicykla, vodič autobusu môže prepravu odmietnuť.

Cyklobusy v kraji

Cyklobusy v Bratislavskom kraji budú premávať na linkách: 219 Bratislava – Stupava – Borinka, 240 Malacky – Záhorská Ves – Vysoká pri Morave, 250 Bratislava – Stupava – Záhorská Ves – Suchohrad, 275 Malacky – Moravský Svätý Ján – Borský Svätý Jur a 277 Malacky – Lakšárska Nová Ves – Bílkove Humence.

Na jeden denný cestovný lístok môžu v Bratislavskom kraji cestovať cez víkendy, sviatky a dni pracovného pokoja až dvaja dospelí a tri deti,“ uvádza dopravca. S držiteľom základného denného cestovného lístka tak môže cestovať aj ďalšia dospelá osoba a až tri deti do 18 rokov.

Denný cestovný lístok

Podmienkou je, že v skupine cestujúcich je minimálne jeden dospelý a jedno dieťa. Počas platnosti lístka môžu neobmedzene prestupovať a kombinovať dopravné prostriedky (MHD, regionálny spoj, vlak) na území, pre ktoré je lístok zakúpený.

Denný cestovný lístok pre dospelých s deťmi platí nielen na linkách spoločnosti Arriva, ale na všetkých linkách dopravcov zapojených do systému IDS BK,“ dodáva dopravca s tým, že ak sa rodina rozhodne počas voľných dní cestovať po celom území Bratislavského kraja, zaplatí za cestovanie 6,90 eura za 24 hodín.

Denný cestovný lístok je k dispozícii v papierovej alebo v elektronickej podobe, pričom elektronický lístok je výhodnejší. Papierový denný cestovný lístok si môžu cestujúci zakúpiť priamo u vodiča autobusu, jeho elektronickú verziu získajú cez e-shop alebo mobilnú aplikáciu IDS BK. V cene lístka nie je zahrnutý poplatok za prepravu bicykla.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk