V Bratislavskom kraji zaočkovali už približne 41-tisíc ľudí

Ockovanie bratislavsky kraj.jpg

Vo veľkokapacitnom vakcinačnom centre BSK počas šiesteho víkendu zaočkovali 8 854 ľudí.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) zaočkoval proti ochoreniu COVID-19 už približne 41-tisíc ľudí. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Veľkokapacitné očkovacie centrum BSK má za sebou šiesty víkend v priestoroch Národného futbalového štadióna, a ďalší rekord. Za piatkové popoludnie, sobotu a nedeľu lekári zaočkovali celkom 8 854 ľudí, z toho v nedeľu rekordných 3 460,“ uviedla Forman.

Za piatok a celý víkend od 16. do 18. apríla bolo spolu na Tehelnom poli zaočkovaných 8 854 ľudí. V piatok to bolo 1 607 ľudí, v sobotu 3 295 a v nedeľu 3 460 zaočkovaných. V Poliklinike Karlova Ves zaočkovali 492 ľudí. Celkovo tak BSK doteraz zaočkoval približne 41 000 ľudí.

Začínali sme s dennou kapacitou 1 800, v súčasnosti už atakujeme hranicu 3 500 ľudí denne. Ak budeme mať dostatok vakcín, vieme očkovať aj počas pracovných dní a vieme aj rozšíriť priestory na očkovanie,“ skonštatoval predseda BSK Juraj Droba. Samosprávny kraj navrhol, aby štátny rezervačný systém zrušil vekové obmedzenie, ktoré je aktuálne 40 rokov.

Prioritizácia by následne prebiehala podľa diagnóz a veku. Zvýšiť motiváciu a počet zaočkovaných by mohol aj výber viacerých druhov vakcín,“ uzavrel BSK.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk