V Bratislavskom kraji získalo na realizáciu dobrých nápadov v regiónoch finančnú podporu 6 projektov

Prima cesta von komunitne granty podpora bratislava kolaz.jpg
OZ Prima, OZ Cesta von

Nadácia VÚB Zamestnanecké granty vybrala v Bratislavskom kraji 6 víťazných projektov v oblasti rozvoja komunitného života na Slovensku.

Odborná hodnotiaca komisia vybrala spomedzi všetkých 227 projektov 21 tých, ktoré spolu získajú takmer 30-tisíc eur. V Bratislavskom kraji bolo podporených 6 projektov. Finančnú pomoc získali na realizáciu dobrých nápadov v regiónoch.

Je povzbudzujúce sledovať, že zmysel pre občiansky aktivizmus a chuť prinášať zlepšenia do vzájomného spolužitia sú vlastné nielen čoraz väčšej skupine obyvateľov Slovenska, ale aj našim kolegom a kolegyniam. Opäť nás príjemne prekvapilo množstvo ľudí, ktorí sa do tohto kola našej zamestnaneckej grantovej schémy prihlásili so svojimi nápadmi na verejnoprospešné, kultúrne či osvetové aktivity stmeľujúce priateľov, susedov aj celé komunity,“ hovorí Alexander Resch, predseda správnej rady Nadácie VÚB a dodáva, že svoje návrhy projektov predložilo spolu 227 organizácií.

Oz prima.jpg
OZ Prima

O príspevok sa mohli predložením zámeru spolupráce s konkrétnym zamestnancom VÚB uchádzať mimovládne organizácie, školy, centrá voľného času aj miestne samosprávy. Vo vypracovaných projektoch sa autori najčastejšie venovali plánom na zveľadenie a revitalizáciu verejných priestranstiev a tiež inovatívnym nápadom, ktorých zmyslom je šíriť osvetu, kultúru, tradície a myšlienky dobrých susedských vzťahov v komunitách. Veľa žiadostí sa týkalo aj rôznych ekologických aktivít v mestách a obciach.

Spomedzi bratislavských organizácií a inštitúcií bola grantovo podporená Spojená škola Svätej rodiny na Gercenovej ul. v Petržalke, OZ Cesta von z Ružinova, občianske združenie Prima zo Starého mesta, Orchester detí a mládeže Harmónia Bratislava a tiež celoslovenské občianske združenie Hans, ktoré sa venuje pomoci rodinám s autizmom. Úspešný bol aj plánovaný komunitný projekt v bratislavskej mestskej časti Devín.

Oz cesta von.jpg
OZ Cesta von

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk