V bratislavskom prípravnom derby vyhral ŠK Slovan nad Interom

FUTBAL: ŠK Slovan Bratislava - Inter Bratislava
Sprava: František Kubík zo Slovana a Roman Kratochvíl a Erik Szabo z Interu počas prípravného zápasu účastníka Fortuna ligy 2014/2015 ŠK Slovan Bratislava - Inter Bratislava. Bratislava, 17. február 2015. Foto: SITA/Ján Slovák

Futbalisti účastníka Fortuna ligy 2014/2015 ŠK Slovan Bratislava si v utorkovom prípravnom stretnutí hladko poradili s hráčmi Interu Bratislava z tretej najvyššej súťaže.

Skóre mestského prípravného derby otvoril už v prvej minúte Filip Oršula, v 8. min sa presadil muž zo zadných radov „belasých“ Nicolás Gorosito. Na rozdiel triedy zvýšil v 25. min ďalší defenzívny hráč Slovana Tomáš Jablonský a štyri minúty pred koncom prvého polčasu skóroval Filip Ďuriš. Po zmene strán sa ešte presadil guinejský legionár Seydouba Soumah v 62. min a konečných 6:0 stanovil v 77. min František Kubík.

Posledný vzájomný zápas spomenutých mužstiev sa uskutočnil v novembri 2006. Z víťazstva 3:1 sa vtedy tešili hráči žlto-čierneho Interu, ktorý aktuálne účinkuje v tretej najvyššej súťaži v bratislavskej skupine. V minulosti pútalo bratislavské mestské derby veľkú pozornosť a doteraz rezonuje v spomienkach predovšetkým starších priaznivcov.
Výsledok utorkového prípravného stretnutia účastníka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2014/2015:
ŠK Slovan Bratislava – Inter Bratislava 6:0 (4:0)

Góly: 1. F. Oršula, 8. Gorosito, 25. Jablonský, 41. F. Ďuriš, 62. Soumah, 77. F. Kubík

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk