V bratislavskom Starom Meste pokračujú opravy chodníkov a ciest, najbližšie sa bude opravovať toto

Gorazdova_na_kalvarii_ba.jpg
zdroj foto: www.facebook.com

V bratislavskom Starom Meste pokračujú opravy chodníkov aj ciest. Mestská časť sa tým pochválila v statuse na sociálnej sieti Facebook.

Ako uvádza Staré Mesto, počas uplynulého týždňa bola komplete ukončená obnova chodníkov a ciest na uliciach Senická a Západný rad. Konkrétne sa opravovalo od Gaštanovej po Hýrošovú.

Opravená bola taktiež časť ulíc Na Kalvárii a Gorazdova. Staré Mesto dopĺňa, že práve tu zjednosmernením dopravy vytvorili legálne parkovacie miesta pred materskou školou.

Zapadny rad senicka ba.jpg
zdroj foto: https://www.facebook.com/staremesto.sk/posts/1694209404022952?__xts__[0]=68.ARBsfJaln1ziXNW9NiihFsmM5IHu9QsS8Pep7B82dGutDHeGLMI-wUzUF30Y3BRKoIXCSS-HJoFGZtRA6uFsll3UmZDSbAEpzZtOXJjnI-7Nv0ol_yrfiVwuHFde4O7NgEszB6yv4q7a2RuRxTcOI9Z2YW5V7ZqV11RH-1zXh0gOk-jbUtl9iTYQSSGAbqzs7MhK39TBv0g&__tn__=-R

Rekonštrukčné práce prebiehajú aj naďalej, aktuálne sa podľa informácií Starého Mesta opravuje na Svoradovej, a to od schodov zo Škarniclovej po Pilárikovu. Rovnako sa realizuje tretia etapa opravy Hlbokej cesty.

Minulú sobotu bola začatá aj oprava povrchu cesty na Kozej ulici, ktorá by mala byť dokončená tento piatok.

Ako pokračuje bratislavská mestská časť Staré Mesto vo výpočte toho, čo bolo opravené a čo sa bude opravovať, tento týždeň by sa malo začať s obnovou ľavej strany Blumentálskej ulice v úseku od Májkovej po Vazovovu. Tam je v pláne vydláždiť chodník, oslobodiť stromy od betónu a asfaltu, rozšíriť plochy zelene a vybudovať segregovanú cyklotrasu v aleji medzi chodníkom a cestou.

Rovnako tento týždeň začína Staré Mesto s kompletnou výmenou povrchu ľavého chodníka na Gorkého ulici a Komenského námestí. Povrch sa vymení od Štúrovej po Jesenského ulicu. Podľa informácií mestskej časti rozpadný asfalt nahradí rovnaká dlažba, aká je na protiľahlej strane ulice.

Vo výpočte toho, čo sa bude rekonštruovať, Staré Mesto pokračuje vo svojom statuse na sociálnej sieti aj ďalej. „Koncom týždňa začneme s opravou havarijného stavu cesty na Björnsonovej ulici v úseku od Povrazníckej po Belopotockého,“ uzatvára bratislavská mestská časť Staré Mesto.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk