V bratislavskom Starom Meste rastie Domov opatrovateľskej služby, hotový má byť ešte tento rok

Sestrička, opatera, senior, domov opatrovateľských služieb
ilustračné: thinkstockphotos.com

Domov opatrovateľskej služby, ktorý vzniká v Starom Meste, sa rozrastá. Budova je situovaná na nároží ulíc Dobšinského a Palárikovej. Pôvodne mali na tomto mieste vyrásť nájomné byty. Domov opatrovateľskej služby patrí v rámci projektov miestnej samosprávy za jeden z najväčších, ktoré sa realizovali za posledné roky.

Stavebné práce začali koncom minulého roka a aktuálne by malo vznikať druhé nadzemné podlažie, pričom budova má mať celkových päť podlaží. Ako sa píše na webe yimba.sk: „Základná forma a architektúra objektu bola prebratá od pôvodného návrhu, ktorý už mal k dispozícii všetky povolenia, zmenami prešla podľa všetkého vnútorná dispozícia.“

Budova má pozostávať zo 42 lôžok pre seniorov, zastúpenie tu budú mať aj priestory pre fyzioterapiu a ergoterapiu. Má sa tu pripravovať aj strava, a to pre všetky ostatné staromestské zariadenia a bude tu taktiež práčovňa, ktorá by mala mať väčšiu kapacitu. „Vďaka tomu by Domov opatrovateľskej služby mal byť schopný prebrať kapacity troch iných zariadení, ktoré sa dnes nachádzajú v nevyhovujúcich podmienkach,“ uvádza yimba.sk.

Staré Mesto projekt zafinancovalo sumou vyše 2,2 milióna eur a zhotoviteľom je firma Otyk Invest. Budova má byť dokončená v priebehu tohto roka.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk