V bratislavských mestských bytoch už žijú prvé rodiny, do projektu sa môžu hlásiť ďalší obyvatelia

sťahovanie, krabice
Foto: ilustračné, Gettyimages

Na jeseň sa spustia výzvy, do ktorých sa budú môcť zapojiť majitelia bratislavských bytov.

Mestská nájomná agentúra poskytla bývanie prvým rodinám v Bratislave. Aj týmto krokom sa mesto snaží rozšíriť kapacity mestských nájomných bytov a zvyšovať dostupnosť bývania.

Vzor z Prahy

Prvé 4 rodiny sa zabývali v priebehu apríla, mája a júna. Dva byty sú od spoločnosti Dostupný domov (projekt Slovenskej sporiteľne) a ďalšie dva byty poskytla Bratislavská vodárenská spoločnosť.

K aktuálne obývaným bytom pribudnú ďalšie a do konca roka by mohli nové rodiny žiť v celkom 12 bytoch. „Overený koncept Mestskej nájomnej agentúry sme spustili po vzore Prahy. Verím, že spolu s vlastnou výstavbou a spoluprácou so súkromným sektorom sa nám postupne podarí doplniť chýbajúce mestské byty a zlepšiť dostupnosť bývania aj pre ohrozené skupiny Bratislavčanov,” uviedla viceprimátorka hlavného mesta Bratislavy Lenka A. Plavuchová.

Vyberá odborná skupina

Kto sa môže hlásiť do projektu bytov Mestskej nájomnej agentúry? Nárok na získanie tohto bytu majú domácnosti z mestských pobytových zariadení, a to najmä z mestských ubytovní Fortuna a Kopčany, Centra pre deti a rodinu Repuls aj z krízových bytov mesta.

Úlohou odbornej skupiny je navrhnúť rodiny do bytov. Skupina je zložená z odborných zamestnancov a zamestnankýň sekcie sociálnych vecí magistrátu, pričom sa posudzuje sociálna, rodinná, ale aj finančná situácia domácnosti v bytovej núdzi.

Na jeseň plánuje Mestská nájomná agentúra zverejňovať výzvy, do ktorých sa budú môcť zapojiť majitelia bratislavských bytov, ktorých takáto spolupráca zaujíma.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk