V bratislavských Vajnoroch chcú byť starostom traja kandidáti

voľby, hlasovanie
ilustračné: SITA

O poslanecké kreslá v miestnom zastupiteľstve sa v tejto bratislavskej mestskej časti uchádza 21 kandidátov.

Na post starostu bratislavských Vajnôr zaregistrovala miestna volebná komisia troch kandidátov. Ako uvádza mestská časť na svojej oficiálnej internetovej stránke, starostom chcú byť miestny poslanec Juraj Ondruška (nezávislý), elektrotechnický inžinier Marian Pružina (nezávislý) a tiež ekonóm Michal Vlček. O poslanecké kreslá v miestnom zastupiteľstve sa v tejto bratislavskej mestskej časti uchádza 21 kandidátov, pričom zvolených môže byť deväť poslancov.

V mestskej časti Bratislava – Rusovce chcú byť starostami dvaja kandidáti. Samospráva o tom informuje na svojej oficiálnej internetovej stránke s tým, že miestna volebná komisia zaregistrovala na post starostu súčasného starostu Dušana Antoša (nezávislý) a vysokoškolskú pedagogičku Luciu Tulekovú Henčelovú (nezávislá). O poslanecké kreslá v miestnom zastupiteľstve sa v Rusovciach uchádza 19 kandidátov, pričom zvolených môže byť deväť poslancov.

V Jarovciach zaregistrovala miestna volebná komisia na post starostu mestskej časti troch kandidátov. Podľa internetovej stránky mestskej časti chcú byť starostami Jaroviec súčasný starosta Pavel Škodler (nezávislý), bratislavský mestský poslanec Jozef Uhler (nezávislý), ako aj elektrotechnický inžinier Albín Valovič (NAJ – nezávislosť a jednota). O poslanecké kreslá v miestnom zastupiteľstve sa v Jarovciach uchádza desať kandidátov, pričom zvolených môže byť sedem poslancov.

V bratislavskej mestskej časti Čunovo chcú byť starostami súčasná starostka Gabriela Ferenčáková (SaS, OĽANO, KDH, Sme rodina – Boris Kollár, OKS, NOVA, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska) a tiež podnikateľ Marián Krist (nezávislý). Podľa internetovej stránky mestskej časti sa o poslanecké kreslá v Čunove uchádza 16 kandidátov, pričom zvolených môže byť sedem poslancov.

Starostov aj miestnych poslancov si obyvatelia jednotlivých bratislavských mestských častí zvolia v sobotu 10. novembra.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk