Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
trieda, škola, učiteľ
Foto: ilustračné, SITA
3. marca 2020 Zdravie od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

V Bratislavských základných a materských školách zaviedli preventívne opatrenia

„Zároveň vyzývame, aby sa nevyvolávala panika, ale tiež považujeme za potrebné dodržiavať hygienické pravidla a prevenciu,“ uzavrel Števove.

V Bratislavských základných a materských školách zaviedli mestské časti preventívne opatrenia proti koronavírusu. Agentúru SITA o tom informovali mestské časti Staré Mesto a Karlova Ves, ktoré sú zriaďovateľmi základných škôl (ZŠ) a materských škôl (MŠ) vo svojom obvode.

Individuálne komunikujeme s riaditeľmi ZŠ a MŠ, keďže sa môžu vyskytnúť špecifické prípady, keď sa deti vrátili z Ázie, resp. Talianska, a po pobyte v zahraničí chcú začať navštevovať naše školy. Odporúčanie hygienika je 14 dní ostať v domácom prostredí a keď nie sú žiadne príznaky, nie je problém aby dieťa opäť začalo navštevovať školu,“ uviedol hovorca Starého Mesta Matej Števove.

Preventívne opatrenia

Hovorca Starého Mesta doplnil, že mestská časť poslala informačný e-mail o prevencii proti vírusu riaditeľom ZŠ a MŠ a odporučila im, aby s ním oboznámili rodičov detí, ktoré školy navštevujú.

Zároveň vyzývame, aby sa nevyvolávala panika, ale tiež považujeme za potrebné dodržiavať hygienické pravidla a prevenciu,“ uzavrel Števove.

Mestská časť Bratislava – Karlova Ves prijala preventívne opatrenia vo všetkých školách, ktorých je zriaďovateľom – tri základné a deväť materských,“ uviedol pre agentúru SITA Miroslav Špejl z referátu komunikácie s médiami a vzťahov s verejnosťou.

Odporúčania pre rodičov

Mestská časť sa na rodičov detí, ktoré navštevujú jej zariadenia, obrátila so súborom odporúčaní, ktoré majú pomôcť predchádzať šíreniu vírusových ochorení.

Riaditelia škôl boli požiadaní o zabezpečenie zvýšenia hygienických štandardov v našich školách a škôlkach, zabezpečenie častejšieho vetrania a kontrolu čistenia a zabezpečovania priestorov. Vo všetkých našich školských zariadeniach budeme dôsledne dbať na pravidelné umývanie rúk detí, a to niekoľkokrát denne,“ uvádza sa v odporúčaní mestskej časti.

Žiakom aj deťom v škôlkach môže byť pri príchode do školského zariadenia zmeraná bezdotykovo telesná teplota. V prípade, ak bude zvýšená nad 37°C, môže riaditeľ školy rozhodnúť o umiestnení detí so zvýšenou teplotou do izolačnej miestnosti a bezodkladne o tom informovať ich zákonných zástupcov,“ informuje mestská časť. O meraní teploty rozhoduje riaditeľ konkrétnej školy.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X