V budove bývalého nočného klubu prebiehajú stavebné práce. Pozrite, čo pri búraní objavili

Byvaly nocny klub.jpg
Foto: Marek Velček

Budovu bývalého nočného klubu uprostred Sadu Janka Kráľa čaká komplexná obnova. Namiesto nočného klubu tam bude príjemná gastroprevádzka.

Obnoví sa pôvodná presklená fasáda smerom do parku. Budova sa tak prepojí s okolitou zeleňou a vonkajším amfiteátrom a v objekte po rekonštrukcii vznikne moderná reštaurácia.

Byvaly nocny klub 2.jpg
Foto: Marek Velček

Sídliť tu má aj Bratislavské kultúrne a informačné stredisko (BKIS) pre kultúrne akcie v mini amfiteátri pred budovou. Dvor za budovou bude dočasne využívať aj Komunálny podnik ako skladové priestory a technické zázemie.

Odstránia sa mreže a opravou prejde aj fontánu, ktorá je súčasťou objektu a na fasáde sa pod biely spišský travertín obnoví pôvodný keramický obklad.

Ďalšou novinkou budú k dispozícii bezbariérové verejné toalety.

Byvaly nocny klub 3.jpg
Foto: Marek Velček

Po búracích prácach v rámci interiéru bude nasledovať verejné obstarávanie dodávateľa stavebných prác. Ten zrealizuje obnovu do formy holopriestoru s funkčným technickým zázemím.

Následne príde na rad súťaž na budúceho prevádzkara gastroprevádzky, pričom nájomca bude mať možnosť dotvoriť si interiér a dodať priestoru vlastnú atmosféru s ohľadom na dizajn manuál.

Byvaly nocny klub 4.jpg
Foto: Marek Velček

Pracoval tam aj Ferdinand Konček

Vedeli ste, že na tejto modernistickej budove pracoval v 80. rokoch aj uznávaný architekt Ferdinand Konček? Stavba z roku 1982 pôvodne slúžila všetkým návštevníčkam a návštevníkom sadu.

Rovnako ako v dnešnom zámere aj pôvodný objekt bol rozdelený na dve časti – väčšia časť smerom k vonkajšiemu amfiteátru slúžila ako prevádzka s občerstvením, menšia časť smerom k dnešnému Auparku slúžila ako zázemie pre pracovníkov, ktorí mali na starosti údržbu zelene v Sade Janka Krála.

Zmeny po roku 1995

Príbeh tejto budovy sa však zmenil v roku 1995. Objekt sa dostal do súkromného vlastníctva a keďže nový majiteľ veľký sentiment pre modernistické dedičstvo nemal, pustil sa do rekonštrukcie.

Zredukoval presklené plochy, odstránil keramický obklad spod travertínu a práve vtedy pribudli aj výrazné vonkajšie mreže. Vtedajší majiteľ zmenil aj funkciu celého objektu, čomu sa prispôsobila aj dispozícia budovy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk