Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
autobus-mdh-bratislava-doprava.jpg
Foto: ilustračné, imhd.sk
31. decembra 2019 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

V budúcom roku čaká obyvateľov Bratislavy niekoľko dopravných zmien

Podľa viceprimátorky si určite vyžiada trpezlivosť a spoluprácu Bratislavčanov druhá fáza rekonštrukcie Dúbravsko-Karloveskej radiály.

V budúcom roku čakajú obyvateľov Bratislavy viaceré dopravné zmeny. „Tento rok sme venovali veľa energie preskúmavaniu rôznych alternatív riešení, príprave projektov a ich dokumentácii. V ďalšom roku budeme postupne realizovať projekty v doprave ako úpravy ulíc pre bezpečnejší, plynulejší a príjemnejší pobyt chodcov a s tým súvisiaca debarierizácia verejných priestorov, zavádzanie BUS pruhov a preferencií MHD v križovatkách, opatrenia pre rozvoj cyklodopravy,“ povedala pre agentúru SITA viceprimátorka Bratislavy Tatiana Kratochvílová.

Magistrát sa chce i naďalej venovať električkovej doprave, rekonštrukciám ďalších električkových tratí (časť Račianskej radiály) predĺženiu električky v Petržalke a druhej etape rekonštrukcie Dúbravsko-Karloveskej radiály.

Životné prostredie

Podľa viceprimátorky trpezlivosť a spoluprácu Bratislavčanov si určite vyžiada druhá fáza rekonštrukcie Dúbravsko-Karloveskej radiály (od tunela po Molecovu), ktorú budú postupne robiť od marca do konca augusta 2020.

Veríme, že aj mesto, aj zhotoviteľ stavby dokážeme zhodnotiť skúsenosti z prvej fázy rekonštrukcie a dokončiť ju podľa harmonogramu,“ uviedla Kratochvílová.

Okrem dopravy sa chce hlavné mesto zamerať taktiež na otázky životného prostredia.

Intenzívne sa budeme venovať témam životného prostredia, a to kvalite ovzdušia, odpadom a ochrane pitnej vody. Pripravujeme komplexnú a plošnú pasportizáciu zelene, na ktorú bude nadväzovať prijatie nových pravidiel starostlivosti o zeleň. Počas budúceho roka budeme tiež vypracovávať dokument starostlivosti o dreviny v meste. Tieto témy si vyžadujú zapojenie odborníkov z ďalších inštitúcií, a teda zlepšenie spolupráce s ministerstvom životného prostredia, ministerstvom dopravy a Bratislavským samosprávnym krajom,“ dodal Kratochvílová.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X