V budúcom roku má mať bratislavský mestský komunálny podnik 70 pracovníkov

Praca pracovnici komunalny podnik gettyimages.jpg
Foto: ilustračné, GettyImages

Komunálny podnik pomáha s letnou aj zimnou údržbou komunikácií v správe hlavného mesta.

V budúcom roku by mal počet pracovníkov mestského komunálneho podniku v Bratislave narásť na 70. Cieľom je, aby postupne komunálny podnik zabezpečil až do 80 percent údržby a čistenia Bratislavy. Komunálny podnik pomáha s letnou aj zimnou údržbou komunikácií v správe hlavného mesta, vrátane údržby zelene. Momentálne má 12 zamestnancov. Informovalo o tom hlavné mesto na sociálnej sieti.

V meste fungujú dve trojčlenné skupiny, ktoré reagujú na kritické situácie, ako napríklad dopravné nehody, poškodené dopravné značky, poškodené alebo chýbajúce kanalizačné vpusty a iné potreby verejného priestoru, ktoré je potrebné hneď urobiť.

V uliciach Bratislavy je už možné stretnúť prvých pracovníkov nového mestského komunálneho podniku. Ľahko sa dajú spoznať podľa červených odevoch s nápisom „Staráme sa o naše mesto“,“ uviedlo hlavné mesto.

V minulosti trvali opravy aj niekoľko týždňov, mestský komunálny podnik ich dnes v rámci svojich prvotných kapacít zabezpečuje zvyčajne do 24 hodín. „Ďalší kolegovia zabezpečujú strojné a ručné čistenie najmä chodníkov. Pri snežení nasadzuje komunálny podnik rýchle roty, ktoré ako prvé zlepšujú schodnosť peších komunikácií v okolí nemocníc, hlavnej stanice a ďalších frekventovaných úsekoch,“ dodalo hlavné mesto.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk