Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Wi Fi, internet
ilustračné: SITA
23. júla 2018 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

V centre mesta môžu Bratislavčania aj návštevníci surfovať na internete naďalej bezplatne

Bezplatné bezdrôtové Wi-Fi pripojenie budú môcť Bratislavčania i návštevníci mesta využívať aj naďalej. Hlavné mesto v spolupráci s Bratislava Tourist Board (BTB) nadviazali spoluprácu s mobilným operátorom O2, vďaka čomu bude aj naďalej možné v Starom Meste surfovať na internete bezplatne.

Hlavné mesto tak bude pokračovať v poskytovaní služby, ktorá bola zriadená v roku 2016 pri príležitosti slovenského predsedníctva v Rade EÚ. Dôvodom je najmä vysoká využiteľnosť, pričom za posledné dva roky využilo Wi-Fi pripojenie viac ako 170-tisíc užívateľov a mesačne sa do nej opakovanie pripojí aj 80-tisíc zariadení. Vyplýva to z dát spoločnosti O2 Business Services, ktorá službu prevádzkuje.

„Je pre nás samozrejmosťou poskytovať takéto služby pre Bratislavčanov a návštevníkov mesta, obzvlášť v dobe, kedy sa najviac informácií sústreďuje vo virtuálnej podobe,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

170 GB denne

Bezplatný Wi-Fi Hotspot na mestských promenádach s prístupom do internetu je využívaný stále viac. V špičkách je súčasne pripojených aj 1 300 zariadení, ktoré prenesú priemerne 170 GB užívateľských dát denne.

„Poskytovanie bezplatného a zároveň kvalitného pripojenia na internet považujeme za nadštandardnú súčasť turistickej a informačnej infraštruktúry mesta. Význam tejto služby dokumentuje aj záujem zo strany zahraničných návštevníkov, ktorých podiel na všetkých pripojeniach tvorí až 40 %. Preto sme sa rozhodli, že okrem prístupu na internet, bude služba ponúkať aj smart informácie o Bratislave a to na základe aktuálnej polohy s prepojením na destinačný web mesta visitbratislava.com,“ priblížila A. Melicharová, predsedníčka predstavenstva BTB.

Stačí sa len prihlásiť

Najčastejšie sa do siete pripájajú ľudia prostredníctvom mobilných telefónov, pričom dominujú zariadenia s operačným systémom Android. Komunikačná sieť má názov VisitBratislava a pre užívateľov je bezplatná. Stačí sa len prihlásiť a súhlasiť s podmienkami použitia. Služba nie je podmienená žiadnym zberom osobných údajov.

Najvyťaženejšími lokalitami mestskej Wi-Fi siete sú Hlavné námestie, Hviezdoslavovo námestie a Námestie SNP. Služba je dostupná aj v lokalitách Rázusovo nábrežie, Vajanského nábrežie, Fajnorovo nábrežie, Šafárikovo námestie, Rybné námestie, Františkánske námestie, Primaciálne námestie, Námestia Ľudovíta Štúra, Námestie slobody a v okolí ulíc Židovská, Staromestská, Kapucínska, Gondova a Rigeleho. Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X