Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Wi Fi, internet
ilustračné: SITA
23. júla 2018 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

V centre mesta môžu Bratislavčania aj návštevníci surfovať na internete naďalej bezplatne

Bezplatné bezdrôtové Wi-Fi pripojenie budú môcť Bratislavčania i návštevníci mesta využívať aj naďalej. Hlavné mesto v spolupráci s Bratislava Tourist Board (BTB) nadviazali spoluprácu s mobilným operátorom O2, vďaka čomu bude aj naďalej možné v Starom Meste surfovať na internete bezplatne.

Hlavné mesto tak bude pokračovať v poskytovaní služby, ktorá bola zriadená v roku 2016 pri príležitosti slovenského predsedníctva v Rade EÚ. Dôvodom je najmä vysoká využiteľnosť, pričom za posledné dva roky využilo Wi-Fi pripojenie viac ako 170-tisíc užívateľov a mesačne sa do nej opakovanie pripojí aj 80-tisíc zariadení. Vyplýva to z dát spoločnosti O2 Business Services, ktorá službu prevádzkuje.

„Je pre nás samozrejmosťou poskytovať takéto služby pre Bratislavčanov a návštevníkov mesta, obzvlášť v dobe, kedy sa najviac informácií sústreďuje vo virtuálnej podobe,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

170 GB denne

Bezplatný Wi-Fi Hotspot na mestských promenádach s prístupom do internetu je využívaný stále viac. V špičkách je súčasne pripojených aj 1 300 zariadení, ktoré prenesú priemerne 170 GB užívateľských dát denne.

„Poskytovanie bezplatného a zároveň kvalitného pripojenia na internet považujeme za nadštandardnú súčasť turistickej a informačnej infraštruktúry mesta. Význam tejto služby dokumentuje aj záujem zo strany zahraničných návštevníkov, ktorých podiel na všetkých pripojeniach tvorí až 40 %. Preto sme sa rozhodli, že okrem prístupu na internet, bude služba ponúkať aj smart informácie o Bratislave a to na základe aktuálnej polohy s prepojením na destinačný web mesta visitbratislava.com,“ priblížila A. Melicharová, predsedníčka predstavenstva BTB.

Stačí sa len prihlásiť

Najčastejšie sa do siete pripájajú ľudia prostredníctvom mobilných telefónov, pričom dominujú zariadenia s operačným systémom Android. Komunikačná sieť má názov VisitBratislava a pre užívateľov je bezplatná. Stačí sa len prihlásiť a súhlasiť s podmienkami použitia. Služba nie je podmienená žiadnym zberom osobných údajov.

Najvyťaženejšími lokalitami mestskej Wi-Fi siete sú Hlavné námestie, Hviezdoslavovo námestie a Námestie SNP. Služba je dostupná aj v lokalitách Rázusovo nábrežie, Vajanského nábrežie, Fajnorovo nábrežie, Šafárikovo námestie, Rybné námestie, Františkánske námestie, Primaciálne námestie, Námestia Ľudovíta Štúra, Námestie slobody a v okolí ulíc Židovská, Staromestská, Kapucínska, Gondova a Rigeleho. Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X