V Čunove sa chystajú majstrovstvá sveta vo vodnom slalome, Dukátová ukončí kariéru

Jana Dukátová, vodný slalom
Foto: Facebook/ Lenart Zore

Súčasťou podujatia budú aj majstrovstvá sveta vo vodnom zjazde.

Čunovo ožije už od stredy 22. septembra majstrovstvami sveta, ktoré potrvajú do nedele 26. septembra. Slovenskí kajakári sa na domácej pôde stretnú presne po 10 rokoch.

Na zmodernizovej trati sa predstavia strieborný kajakár z olympiády v Tokiu Jakub Grigar, Jana Dukátová či účastníčky tokijskej olympiády Eliška Mintálová a Monika Škáchová.

Lúčiť sa s kariérou bude Jana Dukátová. Skončila ako šiesta na olympiáde v Londýne v roku 2012 a štvrtá na olympiáde v Riu de Janeiro v roku 2016.

„Bude to moje posledné reprezentačné vystúpenie. Je náhoda, že to bude práve na domácej vode, ale veľmi ma to teší. Nie každému sa podarí rozlúčka v domácich podmienkach. Myslím si, že to budú úplne iné preteky, ako všetky ostatné v mojej kariére, keď som často bola pod extrémnym tlakom. Chcem si to najmä užiť,“ uviedla športovkyňa.

Jednotlivci budú medzi sebou bojovať až počas víkendu. V sobotu 25. septembra sú na programe finále v kajaku a zjazdárskom šprinte. Majstrovstvá vyvrcholia v nedeľu 26. septembra v súťaži vo vodnom slalome a extrémnom slalome.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk