V Devíne bude v sobotu podujatie pre malých aj veľkých – Deň Dunaja

Devínske nábrežie
maps.google.sk

Hry o Dunaji pre malých a veľkých prinesie víkendová akcia Deň Dunaja pod amfiteátrom v Devíne. Deti sa hravou formou dozvedia viac o Dunaji, rastlinách, zvieratách a prírode.

Ako informovala Helena Čárska z WWF Danube-Carpathian Programme, podujatie sa začne zajtra o 11. hodine a skočí sa o 18. hodine. Deň Dunaja je súčasťou medzinárodnej akcie WWF Living Danube Tour, ktorá prechádza viacerými krajinami dunajského regiónu.

Deti sa počas dňa dozvedia, že vyza veľká je najväčšou sladkovodnou rybou a že bocian čierny žije ukrytý v lužných lesoch. Naučia sa aj to, aký má hlas orliak morský, cez ktoré krajiny preteká Dunaj a ktorá látka môže znečistiť až milión litrov vody.

Pre najmenších pripravili detský kútik, v ktorom si môžu kresliť, hrať sa a skladať puzzle. Bonusom pre deti bude spoznávanie rýb, ktoré žijú v Dunaji.

Podujatie organizuje WWF v spolupráci s Ústavom zoológie Slovenskej akadémie vied a agentúrou Adeos. Svetový fond na ochranu prírody (The World Wide Fund for Nature – WWF) je jednou z najväčších nezávislých organizácií ochrany prírody na svete. Založili ju v roku 1961. Zastúpenie má v osemdesiatich krajinách a podporuje ju viac ako päť miliónov ľudí.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk