Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Devinska nova ves mytrnica ekocentrum.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: omestach.sk
15. marca 2019 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

V Devínskej Novej Vsi pribudne nové ekocentrum, slúžiace širokej verejnosti, ktoré bude sídliť v historickej budove Mýtnice

Devínska Nová Ves upozorňuje obyvateľov aj turistov, že Turistická informačná kancelária bude dočasne premiestnená na 2. poschodie Mýtnice.

Turistická informačná kancelária bude presťahovaná z dôvodu realizácie investičnej aktivity projektu s názvom Posilnenie biodiverzity a ekologickej siete na území rieky Moravy prostredníctvom manažmentu biotopov a environmentálnej výchovy (zvyšovanie povedomia) v eko – centrách. Projekt čerpá finančné prostriedky Programu spolupráce 2014-2020 medzi Slovenskom a Rakúskom. V projekte ide o podporu biodiverzity, prírodného a kultúrneho dedičstva, posilnenie obnovy a riadenia ekologických koridorov.

V budove historickej Mýtnice a na zrekonštruovanom nádvorí má vzniknúť ekocentrum, kde budú mať deti a ostatná verejnosť priestor na rôzne aktivity pod vedením odborných lektorov. V priestoroch Mýtnice bude aj takzvaný ekodomček, kam chce mestská časť umiestniť bicykle na požičiavanie. Ekodomček bude samozrejme plne ekologický so zelenou vegetačnou strechou.

Hlavnou aktivitou projektu bude hlavne environmentálna výchova. Tá bude možným nástrojom na zlepšovanie povedomia mladej generácie o životnom prostredí a najmä eliminovanie nezodpovedného správania sa k prírode. Cieľom Devínskej Novej Vsi je vytvorenie dobrého zázemia pre výchovu, ale aj pre organizácie venujúce sa enviromentalistike. Mestská časť vyslovila aj nádeje do budúcna o tom, že sa tu podarí založiť aj občianske združenie, ktoré by podporovalo a zastrešovalo všetky enviro – aktivity občanov.

Po ukončení projektu bude Turistická informačná kancelária zastrešovať aj aktivity Ekocentra. Predpokladané ukončenie rekonštrukcie pre ekocentrum je máj tohto roku.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X