V Devínskej Novej Vsi pribudne nové ekocentrum, slúžiace širokej verejnosti, ktoré bude sídliť v historickej budove Mýtnice

Devinska nova ves mytrnica ekocentrum.jpg
Zdroj: omestach.sk

Devínska Nová Ves upozorňuje obyvateľov aj turistov, že Turistická informačná kancelária bude dočasne premiestnená na 2. poschodie Mýtnice.

Turistická informačná kancelária bude presťahovaná z dôvodu realizácie investičnej aktivity projektu s názvom Posilnenie biodiverzity a ekologickej siete na území rieky Moravy prostredníctvom manažmentu biotopov a environmentálnej výchovy (zvyšovanie povedomia) v eko – centrách. Projekt čerpá finančné prostriedky Programu spolupráce 2014-2020 medzi Slovenskom a Rakúskom. V projekte ide o podporu biodiverzity, prírodného a kultúrneho dedičstva, posilnenie obnovy a riadenia ekologických koridorov.

V budove historickej Mýtnice a na zrekonštruovanom nádvorí má vzniknúť ekocentrum, kde budú mať deti a ostatná verejnosť priestor na rôzne aktivity pod vedením odborných lektorov. V priestoroch Mýtnice bude aj takzvaný ekodomček, kam chce mestská časť umiestniť bicykle na požičiavanie. Ekodomček bude samozrejme plne ekologický so zelenou vegetačnou strechou.

Hlavnou aktivitou projektu bude hlavne environmentálna výchova. Tá bude možným nástrojom na zlepšovanie povedomia mladej generácie o životnom prostredí a najmä eliminovanie nezodpovedného správania sa k prírode. Cieľom Devínskej Novej Vsi je vytvorenie dobrého zázemia pre výchovu, ale aj pre organizácie venujúce sa enviromentalistike. Mestská časť vyslovila aj nádeje do budúcna o tom, že sa tu podarí založiť aj občianske združenie, ktoré by podporovalo a zastrešovalo všetky enviro – aktivity občanov.

Po ukončení projektu bude Turistická informačná kancelária zastrešovať aj aktivity Ekocentra. Predpokladané ukončenie rekonštrukcie pre ekocentrum je máj tohto roku.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk