V Devínskej Novej Vsi vznikne Slnečný vrch, projekt je rozdelený na dve časti, pričom za každým stojí iný investor

Slnečný vrch
zdroj: investor/EIA

Devínska Nová Ves by mohla mať jeden z najväčších rezidenčných projektov v Bratislave. Mal by tu totižto vzniknúť projekt Slnečný vrch, za ktorým stojí spoločnosť s rovnomenným názvom (Slnečný vrch). Vyplýva to z projektu, ktorý bol odoslaný na Ministerstvo životného prostredia SR v rámci posúdenia vplyvov na životné prostredie.

Slnečný vrch I. sa má nachádzať v severnej časti Devínskej Novej Vsi, konkrétne v oblasti, ktorá je medzi Bratislavčanmi známa ako „za traťou“. Zo západnej časti územia má vzniknúť Slnečný vrch II., za ním však stojí iný investor.

Ako sa uvádza na stránke yimba.sk, projekt Slnečný vrch I. prinesie do tejto lokality výrazné zväčšenie hmotovej mierky a taktiež objemu bytov. „Urbanistická štruktúra je tvorená koncentrovaním hustejšej polyfunkčnej zástavby okolo uzlového priestoru, nadväzujúceho na hlavnú komunikáciu, ktorá prepojí Ulicu Jána Jonáša s budúcim developmentom (Slnečný vrch II), a postupne sa rozvoľňujúcej zástavby smerom k okrajon zóny. Uzlový priestor alebo námestie tvorí kľúčový verejný priestor, ktorý voľne prechádza do ďalšieho významného priestranstva v podobe parku. Okrem uzlového priestoru sa bude občianska vyybavenosť nachádzať len v niekoľkých domoch, ktoré budú založené na podnoži, s cieľom vytvoriť charakter mestskej ulice,“ píše web yimba.sk.

Projekt by mal priniesť celkových 466 bytov a 147 apartmánov, týmto sa investor zaradí medzi stredne veľké bratislavské projekty. Zastúpenie tu budú mať aj obchodné priestory a kancelárie. Projekt ráta s parkovacími miestami, ktorých bude 1.092, pričom z toho je 749 situovaných v pozemných garážach a zvyšok na teréne.

„Prostrediu by azda svedčila hustejšia zástavba menšej mierky s menším objemom voľných zelených plôch medzi domami, zato s dobre prístupným centrálnym parkom s adekvátnym rozsahom. Takýmto spôsobom by zóna lepšie nadviazala na okolité štvrte. Projekt je však očividne v súlade s Územným plánom Hlavného mesta SR Bratislavy, takže developer je v plnom práve development takto navrhnúť aj vybudovať,“ uviedla stránka yimba.sk na margo toho, ako bude celý projekt vizuálne stvárnený.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk