AKTUALIZOVANÉ: V dome seniorov vypukol požiar, museli evakuovať obyvateľov

Policia poziar hasici dom seniorov.jpg

Viacero osôb sa nadýchalo splodín, a preto ich ošetrila záchranná zdravotná služba.

Po nedeľnom požiari v domove opatrovateľskej služby (DOS) Dom tretieho veku na Poloreckého ulici v bratislavskej Petržalke skončili v nemocnici tri osoby.

Policajtov Okresného riaditeľstva PZ Bratislava V spolu so záchrannými zložkami v nedeľu krátko pred 16.30 hod. privolali k požiaru, ktorý vypukol v dome seniorov na Poloreckého ulici v Petržalke. Na sociálnej sieti o tom informovala polícia.

Podľa doterajších informácií požiar 12-poschodovej budovy pravdepodobne vznikol na prvom poschodí. Osoby z prvého poschodia evakuovali. „Vďaka rýchlemu zásahu zamestnancov a hasičov nedošlo k rozšíreniu požiaru,“ uviedli hasiči tým, že pri požiari sa splodinami horenia intoxikovalo šesť osôb. Hasiči na mieste vyšetrili 17 osôb a dve z nich previezli do nemocnice. Pri udalosti zasahovalo 24 bratislavských hasičov.

Na miesto bol vyslaný zisťovateľ príčin požiaru. Prípadom sa zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva PZ Bratislava V.

Po prvotnom ošetrení transportovali do nemocnice dve ženy v strednom veku, ktoré sa nadýchali splodín horenia,“ uviedla hovorkyňa záchranárov Alena Krčová.

Neskôr do nemocnice previezli ďalšiu ženu, seniorku, z dôvodu hypertenzie a sťaženého dýchania. Ako dodala, záchranári na mieste ošetrili aj muža, ktorý sa priotrávil dymom, ten však transport do nemocnice odmietol.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk