V Dúbravke bude od apríla fungovať bezplatná právna poradňa

Dúbravka, panelák
ilustračné: SITA

Bezplatné rady budú právnici poskytovať od 8. apríla každú stredu od 14. do 17. hodiny v budove miestneho úradu na Žatevnej 2.

Dúbravčania sa sem budú môcť prísť poradiť, ako postupovať v prípade exekúcie, dedičského konania či poradiť sa v otázkach rodinného práva, pracovno-právnych otázok, vlastníckych i majetkových vzťahov.

Bezplatnú právnu poradňu zriaďuje mestská časť pre obyvateľov s trvalým pobytom v Dúbravke. Poradňa bude sídliť v budove miestneho úradu na Žatevnej 2. V stredu 1. apríla o 14. hodine ju slávnostne otvorí starosta Dúbravky Martin Zaťovič a zúčastnia sa na tom aj právnici, ktorí budú Dúbravčanom radiť.

Ak bude veľký záujem, úradné hodiny poradne by mohli aj rozšíriť. „Poradňou chceme pomôcť najviac ohrozeným skupinám obyvateľstva, ako sú seniori, ľudia s nízkymi príjmami, slobodné matky či mladé rodiny,“ vysvetlil Zaťovič. Dodal, že poradňa sa nemá týkať trestného práva a ani zastupovania občanov pred súdmi a inými štátnymi inštitúciami.

Dúbravčanom s právnymi problémami zadarmo poradí tím zložený z členky miestnej komisie legislatívno-právnej, mandátovej a hospodárenia s majetkom Anny Ščepkovej, Kataríny Bystrickej, Ingrid Haulíkovej a miestneho poslanca Dušana Mikuláša, ktorý je zároveň aj podpredsedom dúbravskej mandátovej komisie. Rady budú právnici obyvateľom s trvalým pobytom v Dúbravke poskytovať zadarmo, preukázať sa však treba občianskym preukazom.

Podobné bezplatné právne poradenstvo svojim obyvateľom poskytujú aj mestské časti Petržalka, Nové Mesto i Staré Mesto.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk