V Dúbravke bude počas víkendu testovať 16 odberových tímov, školy by mali otvoriť v utorok

BRATISLAVA: Odberové miesto na testovanie COVID 19
Foto: ilustračné, SITA/Alexandra Čunderlíková

Mestská časť pripravila mimoriadne termíny pre imobilných na bezbariérových testovacích miestach.

V bratislavskej Dúbravke vytvorili 16 odberových tímov, ktoré budú počas víkendu testovať na COVID-19. „Mestská časť pripravila počas víkendu bezplatné antigénové testovanie. Otvorených bude 16 odberových miest na ôsmich miestach po celej Dúbravke, na každom bude jedno odberové miesto pre objednaných online. Kapacity online miest sú už takmer naplnené,“ informovala hovorkyňa Dúbravky Lucia Marcinatová.

V spolupráci s hlavným mestom bude pristavený aj testovací autobus na parkovisku pri Zimnom štadióne na Harmincovej. Dúbravka pripravuje na otvorenie prvé stupne všetkých štyroch základných škôl od utorka 9. februára.

Mimoriadne termíny

Mimoriadne obedné termíny o 12:00 v dvoch bezbariérových testovacích miestach KC Fontána a Dom kultúry Dúbravka pripravila mestská časť pre obyvateľov na vozíčku alebo inak imobilných,“ doplnila hovorkyňa.

Imobilní obyvatelia sa môžu na testovanie prihlásiť na adrese testovanie@dubravka.sk.

Návrat do škôl

Definitívne rozhodnutie, či sa žiaci vrátia do škôl, bude závisieť od aktuálnej pandemickej situácie a od výsledkov víkendového testovania. V pondelok bude prebiehať dezinfekcia školských priestorov, v ktorých bude počas víkendu testovanie na COVID-19,“ uviedla mestská časť na sociálnej sieti.

Materské školy budú od pondelka aj naďalej otvorené pre deti rodičov z kritickej infraštruktúry.

V utorok 9. februára by sa mali materské školy v mestskej časti otvoriť pre deti všetkých rodičov. Definitívne rozhodnutie však bude závisieť od aktuálnej pandemickej situácie a od výsledkov víkendového testovania,“ uzavrela Dúbravka.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk