V Dúbravke budú aj tento rok zapisovať deti do materských škôl elektronicky

deti ucitelka skolka
Foto: ilustračné, GettyImages

Prioritou mestskej časti je prijať všetky deti, ktoré dovŕšia tri roky k 31. augustu tohto roka.

V Dúbravke budú aj tento rok zapisovať deti do materských škôl elektronicky. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa mestskej časti Lucia Marcinátová.

S cieľom zrýchliť a zefektívniť postupy bude mestská časť aj tento rok zapisovať deti do materských škôl (MŠ) elektronicky. Pokračuje v tom úspešne už piaty rok,“ uviedla hovorkyňa. Elektronický zápis detí do MŠ v školskom roku 2021/2022 bude od 1. do 15. mája.

Online formulár

V uvedenom termíne stačí na webe mestskej časti v sekcii Potrebujem vybaviť vyhľadať Prijatie dieťaťa do MŠ a vyplniť online formulár,“ vysvetlila hovorkyňa a dodala, že zákonný zástupca dostane potvrdzujúcu správu o prijatí formulára.

V prílohe potvrdzujúceho e-mailu je žiadosť, ktorú vytlačí a odnesie ošetrujúcemu lekárovi na potvrdenie zdravotného stavu dieťaťa, ako aj údajov o povinnom očkovaní dieťaťa,“ doplnila Marcinátová.

Potvrdenú a podpísanú žiadosť zákonný zástupca osobne odovzdá riaditeľke MŠ, ktorú uviedol ako prvú v poradí.

Preberanie žiadostí

Riaditeľky MŠ budú žiadosti preberať osobne 19. a 20. mája od 15.00 do 17.00, žiadosť zaevidujú a do 15. júna zašlú rozhodnutie o prijatí alebo neprijatí dieťaťa.

Preberanie žiadostí bude bez prítomnosti dieťaťa. V prípade, že rodičia registráciu elektronicky nevyplnia, neskôr to na základe odovzdanej prihlášky na predprimárne vzdelanie urobí riaditeľka materskej školy, kde bude žiadosť odovzdaná.

Dúbravka je zriaďovateľom 12 materských škôl so 48 triedami. Aktuálne majú materské školy 1 074 detí.

Povinné vzdelávanie

Podľa novely zákona je pre dieťa, ktoré dosiahne päť rokov veku do 31. augusta 2021, predprimárne vzdelávanie povinné.

Prednostne sa tiež musia prijať deti, ktoré dosiahli vek päť rokov, ale nedosiahli školskú zrelosť, čiže majú odložený začiatok plnenia povinnej školskej dochádzky.

Prioritou mestskej časti je prijať všetky deti, ktoré dovŕšia vek tri roky k 31. augustu 2021. Dobrou správou je, že aj vďaka otvoreniu dvoch nových materských škôl v Dúbravke v posledných rokoch sa to darí. Pri prijímaní zaváži okrem veku dieťaťa i súrodenec v materskej škole,“ uzavrela hovorkyňa.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk