V Dúbravke budú hľadať naj psa mestskej časti

Naj pes dubravky 1.jpg
Foto: Ľubo Navrátil

Havkáč, chlpáč, štvornohý miláčik. Je jedno, ako sa im hovorí. Každý z nich môže zasúťažiť o titul o naj psa. Bratislavská Dúbravka už po piatykrát bude hľadať psích sympaťákov.

Nielen Dúbravčania, ale všetci majitelia psov majú šancu s tým svojím, zabojovať v súťaži NAJ pes Dúbravky. „Psia miss či mister“ bude vyhlásená v sobotu 29. septembra na lúke pri Kostole Ducha Svätého. „Začíname ráno o 9. registráciou.  O 10. nám predvedú ukážky základnej poslušnosti spoluorganizátori zo Športového klubu policajnej kynológie, a potom sa už začne súťaženie,“ približuje Zuzana Morávková z Miestneho úradu mestskej časti Dúbravka.

 Oriešky i čistokrvné psy

Veľkosť, pôvod dokonca ani vek nerozhoduje. Prihlásiť môže majiteľ tak svoju čivavu, ako aj bernardína. Rovnako nezáleží „na papieroch“. Vítané sú čistokrvné plemená, ale aj ľudovo povedané orechy. Vlastnú kategóriu majú šteniatka aj veterány.

Naj pes dubravky 2.jpg
Foto: Ľubo Navrátil

„Máme celkom štyri súťažné kategórie. Psy do 18 mesiacov súťažia v kategórii Najsympatickejšie šteniatko. Tí do 8 rokov môžu získať titul Najsympatickejšieho dospelého psa. Doslova ako čestná kategória znie tá, pre tých od 8 rokov, Najsympatickejší veterán. No a pre tých, ktorí radi svojho psa aj vymódia, je ideálna kategória Najlepšie oblečený pes/Najlepšie zladený pár,“ zhŕňa Morávková. Zároveň pripomína povinnosť majiteľov, priniesť svojmu štvornohému miláčikovi aj očkovací preukaz či pas.

Poslednú zmienenú kategóriu spomína aj Ferdinand Ivan zo Športového klubu policajnej kynológie a inštruktor výcviku: Celé toto podujatie je zábavné, v tejto kategórií, ktorá mala v minulosti úspech, ide najmä o to, že majitelia, ich deti sa so psami zladia.“

Naj pes dubravky 3.jpg
Foto: Ľubo Navrátil

Aktuálny piaty ročník súťaže je dôkazom obľúbenosti podujatia a záujmu o takúto aktivitu. Pripomína ju rovnako Ivan, ale aj Ľuboš Krajčír, vicestarosta Dúbravky.

No a aká by to bola súťaž bez cien. Na svoje si prídu tak psy, ako aj majitelia. Pripravené je krmivo, poháre, bezplatné poradenstvo a dokonca i zľava na základný výcvik.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk