V Dúbravke má v schátranej budove vzniknúť nové zariadenie pre seniorov do dvoch rokov

opustená budova škôlky, ulica kpt. Rašu, Dúbravka
Foto: archívne, www.odkazprestarostu.sk

Schátraná budova na Ulici kpt. Rašu sa má zmeniť na átriový objekt s dvanástimi izbami a zázemím.

Nové sociálne zariadenie pre seniorov v bratislavskej Dúbravke by malo vzniknúť do dvoch rokov.

Na jeseň minulého roka dúbravskí poslanci odsúhlasili prenájom schátranej budovy na Ulici kpt. Rašu spoločnosti Bormed, ktorá sa zaviazala premeniť ju na sociálne zariadenie pre seniorov.

Na poslednom dúbravskom zastupiteľstve už spoločnosť predstavila štúdiu prestavby. Teraz bude o štúdii rokovať s magistrátom,“ uviedol na svojej webovej stránke Bratislavský samosprávny kraj.

Prenájom investorovi

Investor bude platiť mestskej časti za prenájom 66-tisíc eur ročne počas 30 rokov a samotná prestavba má mať niekoľko etáp.

V prvej etape budovu zrekonštruujeme za približne 1,2 milióna eur, druhá etapa prinesie 12 izieb so sociálnym zázemím,“ spresnila mestská časť a dodala, že v priestoroch budú poskytované komplexné sociálne služby odkázaným seniorom.

Počíta sa aj s revitalizáciou okolia. Má tu vzniknúť parčík so záhradnou úpravou a aj parkovacie miesta,“ uzavrela Dúbravka.

Chátrala a upadala

Dlhoročne chátrajúca a devastovaná budova bývalej materskej školy bola miestom stretávania sa narkomanov, v objekte prespávali aj bezdomovci,“ podotkla mestská časť Dúbravka.

Nový projekt využitia objektu bol predstavený miestnym poslancom na februárovom zastupiteľstve.

Už máme štúdiu na domov pre seniorov v zmysle platnej nájomnej zmluvy s Dúbravkou. Chceli by sme vytvoriť pekné zariadenie átriového charakteru a zhruba do dvoch rokov ho spustiť v závislosti od povoľovacích procesov,“ uviedol pre mestskú časť spolumajiteľ spoločnosti Bormed Andrej Lendel.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk