Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hotel cersne parkovisko polianky polyfunkcny komplex eia.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: EIA

V Dúbravke má vyrásť polyfunkčný komplex, hotel a parkovanie za 37 mil. eur

Navrhovaná činnosť predstavuje tretiu a štvrtú fázu budovania polyfunkčného komplexu v lokalite Polianky.

V Dúbravke má pribudnúť polyfunkčný komplex a hotel v celkovej hodnote zhruba 37 mil. eur. Vyplýva to zo zámeru predloženého za účelom posudzovania vplyvov na životné prostredie EIA.

Zámerom je na dotknutom pozemku situovanom v mestskej časti Bratislava – Dúbravka, v lokalite Polianky, vybudovať Hotel Čerešne, polyfunkčný komplex a parkovisko,“ uvádza sa v zámere.

Navrhovaná činnosť predstavuje tretiu a štvrtú fázu budovania polyfunkčného komplexu v lokalite Polianky.

Návrh hotela

Objekt hotela je navrhovaný ako deväťpodlažná budova s dvoma podzemnými a siedmimi nadzemnými podlažiami.

Podzemné podlažia pozostávajú z garáže a technických miestností, nadzemné podlažia tvorí externé parkovisko, raňajkáreň, recepcia a hotelové jednotky,“ uvádza sa v zámere.

Pre objekt hotela je navrhovaných 98 parkovacích miest, z toho 63 v podzemnej garáži. Predpokladaný termín začiatku výstavby hotela je jún 2022 a ukončenia jún 2024. Predpokladané náklady predstavujú 10 miliónov eur.

Garáže aj obytné súbory

Polyfunkčný komplex tvoria dva obytné súbory s podzemnými garážami rozdelené do troch blokov. Prvý obytný súbor je navrhovaný s deviatimi nadzemnými a dvoma podzemnými podlažiami.

Druhý obytný súbor sa skladá s podzemnej garáže a dvoch bytových domov s 10 a 16 nadzemnými podlažiami.

Predpokladaný termín začatia výstavby komplexu je jún 2022 a termín ukončenia jún 2026, náklady na stavbu sú odhadované vo výške 27 miliónov eur.

Náklady na stavbu parkoviska sú odhadované vo výške 230-tisíc eur. Predpokladaný termín začiatku výstavby parkoviska je marec 2022 a ukončenia jún 2022.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X