V Dúbravke má vyrásť polyfunkčný komplex s názvom Hrubé Lúky - Agátová za približne 90 miliónov eur

Okolie vystavba developer projekt dubravka.jpg

Postaviť plánujú päť obytných blokov, pričom jeden blok bude projektovaný ako seniorcentrum.

V Dúbravke chcú postaviť bytový súbor s názvom Hrubé Lúky – Agátová za približne 90 miliónov eur. Vyplýva to zo zámeru predloženého na posudzovanie vplyvov na životné prostredie EIA spoločnosťou CC THETA z Bratislavy.

Účelom zámeru je výstavba piatich obytných blokov, z ktorých štyri budú tvorené bytovými domami a jeden blok bude projektovaný ako seniorcentrum,“ uvádza sa v zámere. Predpokladaný začiatok výstavby je naplánovaný na tretí štvrťrok 2025 a ukončenie na tretí štvrťrok 2030.

Každý z objektov bude v zmysle zámeru vybavený recepciou a spoločnými priestormi. „Bytové objekty majú riešené hromadné garáže v druhom podlažnom suteréne budov, seniorcentrum bude mať v druhom podlažnom suteréne navrhnuté garáže aj sklady,“ uvádza navrhovateľ.

V rámci bytového súboru je navrhnutá aj materská škola s kapacitou 80 žiakov. Škôlka bude dvojpodlažným samostatne stojacim objektom v samostatnom areáli.

Dispozičné riešenie jednotlivých domov v bloku je navrhnuté ako typ chodbového domu s piatimi až 11 bytmi na poschodí, pričom väčšina bytov bude jednostranne orientovaná. Bloky sú výškovo navrhnuté na 6 zo 7 nadzemných podlaží a jedno ustúpené podlažie. Verejné priestory sú navrhnuté v centre zóny a tvoriť ich má park a námestie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk