Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
zápis detí
ilustračné: SITA
12. mája 2016 Nezaradené od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

V Dúbravke od septembra nastúpi do základných škôl 367 prvákov

Do základných škôl v mestskej časti Dúbravka do nového školského roka zapísali 367 prváčikov. Oproti minulému roku ich počet stúpol, vlani v septembri totiž do školských lavíc prvýkrát zasadlo 313 detí.

Ako ďalej uviedla hovorkyňa Dúbravky Lucia Marcinátová, zápisy prvákov do základných škôl sa po zmene v školskom zákone posunuli z februára až na apríl.

V zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti Dúbravka sú štyri základné školy. Ďalšie tri patria iným zriaďovateľom – ide o súkromnú, špeciálnu a britskú školu. Rodičia môžu svoje dieťa zapísať len na jednu školu, museli si teda vybrať. O prijatí dieťaťa do prvého ročníka rozhodne riaditeľ základnej školy do 31. mája 2016.

Najväčší záujem bol už tradične o Základnú školu Pri kríži, do ktorej sa zapísalo 130 budúcich prváčikov. Väčší záujem je podľa Marcinátovej tento rok aj o Základnú školu Nejedlého, kde sa prišlo zapísať 92 detí. Obe tieto školy sa môžu pýšiť aj oceneniami pre najlepších učiteľov, ktoré každoročne udeľuje primátor Bratislavy. Tento rok ocenenie v kategórii vynikajúci pedagóg od primátora Iva Nesrovnala získala riaditeľka ZŠ Pri kríži Iveta Mikšíková. Vlani si ocenenie prevzala riaditeľka ZŠ Nejedlého Lena Kampmillerová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X