V Dúbravke potrebujú opraviť cesty, zriaďujú na to fond

BRATlSLAVA: Ulica Svornosti
V bratislavskej mestskej časti Podunajské Biskupice prebieha rekonštrukcia Ulice Svornosti, ktorá je súčasťou rekonštrukcie hlavnej cesty E63. Bratislava, 3. september 2011. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

Dúbravka chce pri opravách miestnych ciest spolupracovať aj s novými investormi, ktorí v mestskej časti plánujú stavať. Na miestnom úrade totiž plánujú zriadiť fond, do ktorého budú investori prispievať.

Dúbravka tak chce riešiť nedostatok peňazí na opravu ciest. V mestskej časti síce v rozpočte vyčlenili na komunikácie 260-tisíc eur, no viac ako polovicu z nich zhltne zimná údržba. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Dúbravky Lucia Marcinátová.

Zimná údržba po tejto sezóne odkrojí z rozpočtu určeného na cesty 150-tisíc eur. Mestskej časti sa tak vraj po zime ušetriť nepodarí, podľa starostu Dúbravky Martina Zaťoviča totiž len januárová zimná údržba stála takmer 92-tisíc eur, ďalších 35-tisíc eur dali na odhrabávanie snehu vo februári. Z celkového rozpočtu 260-tisíc eur na cesty ubudne ďalších 10-tisíc, ktoré mestská časť dá na dopravné značenie. Na opravu ciest v Dúbravke tak ostane z vyčlenených peňazí 100-tisíc eur, čo podľa dúbravského úradu na všetky plánované opravy stačiť nebude. „S ďalšími peniazmi, okolo 100-tisíc eur na opravu komunikácií, sa počíta v rezervnom fonde,“ vysvetlil starosta Zaťovič, kde chce hľadať ďalšie peniaze na cesty.

Dúbravku, tak ako zvyšok mesta, trápia po zime diery na cestách, rozbité obrubníky či podmyté vozovky, priblížila Marcinátová. Na miestnom úrade preto vypracovali zoznam ciest a chodníkov, ktoré nutne potrebujú opravu, no vraj stále pribúdajú ďalšie úseky. Navyše miestny rozpočet zaťažujú aj krádeže kanalizačných a šachtových poklopov, ktoré musí mestská časť ako správca ciest III. a IV. triedy po zmiznutí zabezpečiť, aby sa nestal nejaký úraz. Ako vysvetlila Marcinátová, zmiznuté poklopy v súčasnosti nahrádzajú betónovými. Pre nedostatok peňazí bude musieť Dúbravka preto vyberať cesty a chodníky na opravu podľa akútnosti ich stavu.

V mestskej časti aktuálne pripravujú výberové konanie na dodávateľa prác pri opravách ciest. Dúbravka má síce zoznam úsekov, ktoré treba nutne opraviť, no ocenia, ak na zničené cesty upozornia aj samotní obyvatelia. Deravé cesty môžu nahlasovať na e-mailovej adrese zrunek@dubravka.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk