V Dúbravke pred bývalou tanečnou školou vznikne krajší priestor s detským ihriskom

Dubravka ihrisko rekonstrukcia priestranstvo.jpg

Priestor dostane centrálny hrací lanový prvok, na ihrisku vymenia hojdačky a prvok v pieskovisku.

Dúbravka začala s rekonštrukciou priestranstva a detského ihriska pred bývalou tanečnou školou na ulici Karola Adlera. Ako uviedla hovorkyňa mestskej časti Lucia Marcinátová, starú chátrajúcu dráhu pred budovou tanečnej školy samospráva zbúrala pred piatimi rokmi.

Murovanú dráhu nahradila výsadba a upravený priestor. „V letných mesiacoch tu už pribudli nové bránky a oplotenie, ktoré oddelilo športovú časť a detské ihrisko. V najbližších týždňoch bude mestská časť pracovať na obnove detského ihriska,“ približuje vedúca oddelenia životného prostredia Mária Smiešková.

Premena priestranstva

Priestor dostane centrálny hrací lanový prvok, vymenia aj hojdačky a prvok v pieskovisku. „Premena priestranstva sa dnes začala, plocha so starou železnou konštrukciou hojdačiek z 80. rokov sa zmení na zelenú. Časť asfaltového priestoru nahradí výsadba a oddychová plocha s lavičkami,“ priblížila Marcinátová.

V októbri mestská časť spustí aj rekonštrukciu detského ihriska na Nejedlého 47. „Ide o malé ihrisko v blízkosti konečnej električiek, ktorého výhodou v letných mesiacoch je tieň,“ uviedla hovorkyňa.

Jeho nevýhodou sú inžinierske siete pod ním, ktoré bránia zásahom do zeme. Podľa toho aj oddelenie životného prostredia vyberalo nové hracie prvky. „Starú hojdačku oddelenie odstránilo, keďže jej umiestnenie nespĺňalo požiadavky normy, a jej osadenie brzdia inžinierske siete,“ doplnila.

Nové fit zóny

Počas septembra plánuje mestská časť dokončiť tri nové fit zóny. „Dúbravskí poslanci pripravili počas tohto roka svoje priority, zmeny vo verejnom priestore. Každý mohol v súvislosti s verejným priestorom a jeho obnovou rozhodnúť o sume päťtisíc eur,“ vysvetlila Marcinátová.

Niektorí poslanci sa spojili, aby mohli podporiť projekt vyššou sumou. Tak to bolo napríklad aj pri takzvaných nových fit zónach v troch rôznych lokalitách, ktoré mestská časť dokončila v septembri.

Prvý priestor na cvičenie pribudol na niekdajšej ploche detského ihriska – Bujnáková – Hanulova, fitness stroje doplnili aj neďaleko ihriska na Valachovej ulici pri Dune. Tretia fit zóna vznikla na ploche pri Centre pedagogicko – psychologického poradenstva a prevencie na Fedákovej.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk