V Dúbravke pribudne nové multifunkčné ihrisko

Park peknikova dubravka nove multifunkcne ihrisko mapy.jpg
Foto: archívne, www.google.com

V Dúbravke vzniká nové multifunkčné ihrisko, ktoré by malo byť hotové najneskôr začiatkom budúceho roka.

Bratislavská mestská časť Dúbravka pokračuje s obnovou detských ihrísk, ako aj vytváraním nových. Ako ďalej informovala hovorkyňa Dúbravky Lucia Marcinatová, obnovuje napríklad detské ihrisko v Parku Pekníkova a zároveň na území mestskej časti vzniká nové multifunkčné ihrisko.

Ihrisko pripravuje dúbravská samospráva na jednej z asfaltových plôch v Parku Pekníkova. K jeho vzniku pomohla aj dotácia z Úradu vlády, ktorú sa mestskej časti podarilo získať. Nové multifunkčné športové ihrisko bude mať rozmery 33 krát 18 metrov a jeho súčasťou bude aj divácka tribúna, umelé osvetlenie hracej plochy a dve futbalové brány. Dokončiť by ho mali najneskôr začiatkom budúceho roka.

Mestská časť má viac než 30 detských ihrísk s hernými prvkami. „Požiadavky na detské ihriská sú čoraz náročnejšie. Hracie prvky prirodzene opotrebením dosluhujú a prioritou mestskej časti je zabezpečiť ich funkčnosť a bezpečnosť, splniť všetky zákonné požiadavky, kladené na detské ihriská, no zároveň myslieť na ich jedinečnosť a hravosť pre deti,“ uviedla Mária Smiešková z Oddelenia územného rozvoja a životného prostredia, úsek správy detských ihrísk a mobiliáru miestneho úradu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk