Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Na luke2 eia.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
enviroportal.sk
13. septembra 2017 Správy BratislavaVýstavba a developerské projekty BratislavaNovostavby byty Bratislava od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk

V Dúbravke pribudne stovka bytov, Finep postaví projekt Na lúke

Developerská spoločnosť Finep oprášila starší projekt Pod záhradami. Pod novým názvom Na lúke prinesie 108 bytov a štúdií.

Pôjde o dva objekty so siedmimi nadzemnými podlažiami, ktoré budú prepojené dvojpodlažnou podzemnou garážou. Vonkajší priestor medzi budovami bude zakrytý konštrukciou pergoly, pod ňou budú ďalšie parkovacie miesta. Obe sekcie sú vzájomne posunuté, aby eliminovali negatívne dosahy na preslnenie okolia.

Na luke3 eia.jpg
enviroportal.sk

Podľa projektu bude v sekcii A na dolných piatich podlažiach ubytovacie zariadenie so vstupom s recepciou a so 43 jednoizbovými štúdiami. Na vyšších podlažiach budú štyri jednoizbové byty, desať dvojizbových a jeden štvorizbový byt. Na čiastočne zapustenom podzemnom podlaží sú naplánované dva komerčné priestory pre kaviareň a predajňu, v podzemí sú pivnice a garáže.

Na luke1 eia.jpg
enviroportal.sk

V sekcii B má byť 16 jednoizbových, 22 dvojizbových, 10 trojizbových a dva štvorizbové byty. V spoločnej podzemnej garáži je plánovaných 74 stojísk, 29 má byť na krytej ploche medzi sekciami a 10 vznikne na teréne mimo objektu.

Ako sa uvádza v zámere, „výraz riešeného polyfunkčného objektu je jednoduchý, používa sa jeden motív fasády. Pomerne hlboké balkóny a lodžie po celom obvode umožňujú veľkorysé vyzdvihnutie obytnej plochy bytov do exteriéru. Pergola je masívne ozelenená, jej konštrukcia je oceľová. Úprava parterov vychádza z konštrukčného rastru objektu, na osnove rastru je založený koncept návrhu záhradných úprav.“

Na luke eia.jpg
enviroportal.sk

Zámer predkladá developer prostredníctvom spoločnosti ATS Plus. Výstavbu plánuje realizovať naraz, začať s ňou chce v septembri 2018, práce by mali byť dokončené na jar 2020. Odhadované náklady dosahujú 11 miliónov eur. Viac info TU.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X