V Dúbravke sa budete orientovať už podľa nových navigačných tabuliek, staré boli poškodené

Tabulky navigacia dubravka.jpg

Nové tabuľky nasmerujú návštevníkov k prevádzkam, službám či pamiatkam v Dúbravke.

Dúbravka vymenila navigačné tabuľky, ich farby vychádzajú z dúbravského erbu. Ako informovala hovorkyňa mestskej časti Lucia Marcinátová, niektoré tabuľky sa časom odlomili alebo prestali byť aktuálne. Z uvedeného dôvodu pristúpila samospráva k výmene navigačného systému v uliciach. Nové tabuľky nasmerujú k prevádzkam, službám či pamiatkam v Dúbravke.

Okrem textov radia na smerovníkoch aj farby, ktoré vychádzajú z dúbravského erbu. „Červenou sú názvy ulíc, modrou dôležité inštitúcie, žltou smerové šípky, zelenou zdravotnícke zariadenia a lekárne, sivou pamiatky a archeologické nálezy,“ priblížila hovorkyňa.

Systém a jeho vizuálnu podobu navrhol grafik Dúbravských novín Peter Považan. „Celý motív a dizajn sa odvíja od farieb a tvaru dúbravského erbu. Font je moderný a bezpätkový,“ priblíži autor systému s tým, že umiestnenie textu má svoje pevné typografické pravidlá.

Farba stĺpikov systému je modrá. „Túto farbu zvolila mestská časť pre jej dominantnosť v dúbravskom erbe,“ vysvetlila Marcinátová. Ako dodala, farebnosť stĺpov v Bratislave sa v jednotlivých mestských častiach líši, Záhorská Bystrica má napríklad na stĺpikoch tmavočervenú, Lamač svetlosivú a Devínska Nová Ves oranžovú.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk