V Dúbravke sa diskutovalo o náhradnom nájomnom bývaní, Dúbravsko-Karloveskej radiále aj o rozšírení Harmincovej ulice

Vallo diskusia dubravka.jpg
Zdroj: bratislava.sk

Dúbravčania diskutovali s Matúšom Vallom o výstavbe náhradných nájomných bytov Pri kríži aj o očakávanej modernizácii Dúbravsko-Karloveskej radiály či rozširovaní Harmincovej ulice.

Primátor Bratislavy aj starosta mestskej časti oznámili obyvateľom Dúbravky, že bytový dom určený pre náhradné nájomné bývanie sa v lokalite Pri kríži stavať nebude. Mesto spolu s mestskou časťou budú hľadať možnosti jeho ďalšieho využitia, či už na parkovisko, detské ihrisko alebo iný typ verejného priestoru. Taktiež budú v Dúbravke hľadať nový priestor pre náhradné nájomné bývanie.

Spoločnými silami chcú v Dúbravke vytvoriť komplexné riešenia nielen bytového domu, ale aj verejného priestoru a dopravy, aby bol pridanou hodnotou aj pre Dúbravčanov. „Ďakujem Dúbravčanom, ktorí v roku 2017 stáli pri nás a spoločne s poslancami bojovali proti výstavbe, strážili sme plot, pozemok na ulici Pri kríži. Nebolo to zbytočné,“ dodal starosta Dúbravky Martin Zaťovič.

Diskutovalo sa aj o Dúbravsko-Karloveskej radiále a rozšírení Harmincovej ulice

Ďalším bodom diskusie s obyvateľmi Dúbravky bola očakávaná modernizácia Dúbravsko-Karloveskej radiály. V pláne bolo začať už toto leto, avšak problém nastal pri vyhodnocovaní súťaže Úradom pre verejné obstarávanie. Ten napadol vylúčenie jedného z uchádzačov a teraz je potrebné vyhodnotiť aj ponuku od neoprávnene vylúčenej firmy. Mohla by tak nastať situácia, že vylúčený uchádzač by dal lepšiu ponuku ako ten súčasný a tak by bolo potrebné pripravovať zmluvu aj celý projekt rekonštrukcie s týmto novým dodávateľom. „Zatiaľ nevieme povedať, do akej miery rozhodnutie Úradu pre verejné obstarávanie ohrozí plánovaný začiatok. Budeme to vedieť najskôr o dva týždne po znovuposúdení ponúk,“ vysvetlil primátor Bratislavy.

Záujem sa obrátil aj na dlho očakávané je aj rozšírenie Harmincovej ulice, ktorá je dôležitou spojnicou Dúbravky s mestom, respektíve s výpadovkou na Stupavu a Českú republiku. Príprava na rozšírenie tejto ulice trvá už niekoľko rokov. Problémom však v tomto prípade sú zložité majetkoprávne vzťahy. Majitelia však už na tohtoročnom stretnutí súhlasili s odkúpením. Vedenie mesta verí, že čoskoro už bude možné začať s výstavbou.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk