Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vallo diskusia dubravka.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: bratislava.sk
11. apríla 2019 Správy BratislavaOznamy a dôležité informácie od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

V Dúbravke sa diskutovalo o náhradnom nájomnom bývaní, Dúbravsko-Karloveskej radiále aj o rozšírení Harmincovej ulice

Dúbravčania diskutovali s Matúšom Vallom o výstavbe náhradných nájomných bytov Pri kríži aj o očakávanej modernizácii Dúbravsko-Karloveskej radiály či rozširovaní Harmincovej ulice.

Primátor Bratislavy aj starosta mestskej časti oznámili obyvateľom Dúbravky, že bytový dom určený pre náhradné nájomné bývanie sa v lokalite Pri kríži stavať nebude. Mesto spolu s mestskou časťou budú hľadať možnosti jeho ďalšieho využitia, či už na parkovisko, detské ihrisko alebo iný typ verejného priestoru. Taktiež budú v Dúbravke hľadať nový priestor pre náhradné nájomné bývanie.

Spoločnými silami chcú v Dúbravke vytvoriť komplexné riešenia nielen bytového domu, ale aj verejného priestoru a dopravy, aby bol pridanou hodnotou aj pre Dúbravčanov. „Ďakujem Dúbravčanom, ktorí v roku 2017 stáli pri nás a spoločne s poslancami bojovali proti výstavbe, strážili sme plot, pozemok na ulici Pri kríži. Nebolo to zbytočné,“ dodal starosta Dúbravky Martin Zaťovič.

Diskutovalo sa aj o Dúbravsko-Karloveskej radiále a rozšírení Harmincovej ulice

Ďalším bodom diskusie s obyvateľmi Dúbravky bola očakávaná modernizácia Dúbravsko-Karloveskej radiály. V pláne bolo začať už toto leto, avšak problém nastal pri vyhodnocovaní súťaže Úradom pre verejné obstarávanie. Ten napadol vylúčenie jedného z uchádzačov a teraz je potrebné vyhodnotiť aj ponuku od neoprávnene vylúčenej firmy. Mohla by tak nastať situácia, že vylúčený uchádzač by dal lepšiu ponuku ako ten súčasný a tak by bolo potrebné pripravovať zmluvu aj celý projekt rekonštrukcie s týmto novým dodávateľom. „Zatiaľ nevieme povedať, do akej miery rozhodnutie Úradu pre verejné obstarávanie ohrozí plánovaný začiatok. Budeme to vedieť najskôr o dva týždne po znovuposúdení ponúk,“ vysvetlil primátor Bratislavy.

Záujem sa obrátil aj na dlho očakávané je aj rozšírenie Harmincovej ulice, ktorá je dôležitou spojnicou Dúbravky s mestom, respektíve s výpadovkou na Stupavu a Českú republiku. Príprava na rozšírenie tejto ulice trvá už niekoľko rokov. Problémom však v tomto prípade sú zložité majetkoprávne vzťahy. Majitelia však už na tohtoročnom stretnutí súhlasili s odkúpením. Vedenie mesta verí, že čoskoro už bude možné začať s výstavbou.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X