V Dúbravke stratil malý školák mobil. Našla ho mamička s kočíkom, no zachovala sa zvláštne

Kaufland na Harmincovej ulici v Dúbravke
Foto: ilustračné, Google maps

Incident sa stal pri Kauflande na Harmincovej ulici v Dúbravke.

Pred niekoľkými dňami stratil školopovinný syn pani Veroniky mobil pri známom dúbravskom hypermarkete a to buď priamo v predajni alebo na parkovisku. Správanie nálezkyne však matku školáka nahnevalo.

Mobil vystopoval otec

Keby nemal mobil v sebe zabudovanú funkciu zdieľania polohy, tak rýchlo by sa pravdepodobne nenašiel. Vďaka spomínanej funkcii vystopoval mobil chlapcov otec asi 2 kilometre od hypermarketu.

Našla ho blondínka, ktorá mohla mať okolo 30 rokov a pred sebou tlačila kočík s dieťaťom. „Telefón som niekoľkokrát prezváňala, kým sme sa k nemu dostali a zakaždým po dlhšom zvonení ho ona skladala,“ opísala pre Bratislavadeň pani Veronika.

Chcela si nálezkyňa mobil nechať?

Následne mala mobil nálezkyňa odovzdať so slovami, že ho plánovala večer vrátiť. Matka školáka je toho názoru, že ak by dotyčná chcela mobil vrátiť, určite by na hovor odpovedala, čím by zistila, kto je majiteľom mobilu. Išlo pritom o starší typ mobilu.

„Úprimne mi to príde ľúto, že teraz v tejto ťažkej dobe niekto dokáže takýmto spôsobom niekoho vlastne okradnúť. Ja som viacnásobná matka, ale na toto by som žalúdok nemala. Stačilo dvihnúť a povedať, že telefón našla alebo ho nechať na informáciách obchodu kam sme hneď išli,“ dodáva na záver pani Veronika.

Keby sa vám stal rovnaký prípad, aká by bola vaša reakcia?

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom