V Dúbravke vyrastú Čerešne

Dúbravka, Polianky
maps.google.sk

Nový rezidenčný projekt vyrastie v lokalite Polianky. V komplexe Čerešne by postupne malo vzniknúť niekoľko obytných blokov.

Slovenský developer ITB bude stavať na rohu ulice Polianky pri odbočke na STK.

Developer už spustil predaj prvých štyroch z celkovo ôsmich blokov. V ponuke je 95 bytov a apartmánov a sedem obchodných priestorov. Bloky by mali narásť maximálne do výšky desiateho podlažia.

Pôjde o jeden až štvorizbové byty. Výmera bytov bude od 26 m2 do 95 m2. V ponuke bude aj niekoľko väčších mezonetov. Priemerná cena dosahuje 1 900 až 2 000 eur na meter štvorcový. Prvé byty sú aktuálne v akcii, väčšie dvojizbové sa tak dajú kúpiť za 108- až 124-tisíc eur.

„Klientom písomne garantujeme, že si budú môcť v apartmánoch prihlásiť trvalý pobyt,“ povedal pre Trend Ivan Rolný, člen predstavenstva ITB Development. Nebytové priestory podľa neho vznikli z dôvodu územného plánu, nie preto, že by nespĺňali svetlotechnické parametre.

Okrem obytných a obchodných priestorov sa v Čerešniach chcú sústrediť aj na ďalšiu vybavenosť. Ide napríklad o materskú školu, detské ihrisko a komunitné záhrady. Vo vnútrobloku (medzi dvomi radmi domov) bude areál uzatvorený a strážený. Bude teda prístupný iba miestnym obyvateľom, pričom vstup bude cez recepciu.

Malo by vzniknúť 250 parkovacích miest, parkovať sa bude v podzemných garážach, okolo objektov a na vonkajšej ploche v okolí.

Prvá etapa výstavby začne v novembri a termín na dokončenie celého projektu je stanovený na koniec roka 2017. V druhej etape pribudne ešte 90 bytov v štyroch blokoch.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk