Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Senior, domov dôchodcov, týranie, sestrička
ilustračné: thinkstockphotos.com
28. decembra 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.sk Diskusia()

V Dúbravke vznikne zariadenie pre seniorov a Alzheimer centrum

Kapacita by mala byť 147 lôžok.

BRATISLAVA 28. decembra (SITA) – Spoločnosť Griffin, s.r.o. začiatkom decembra prijala investíciu vo výške niekoľkých miliónov eur od fondov alternatívneho financovania spoluspravovaných Credit Value Investments (CVI), vďaka ktorej bude môcť uskutočniť svoj podnikateľský zámer vybudovania zariadenia sociálnych služieb v bratislavskej Dúbravke.

Podľa zverejnených informácií projekt zastrešený neziskovou organizáciou Dúbravská oáza pokoja a oddychu počíta s kapacitou 147 lôžok a popri penzióne pre seniorov vytvorí špecializované zariadenie pre klientelu s diagnózou Alzheimerovej choroby, domov sociálnych služieb, agentúru domácej ošetrovateľskej starostlivosti, regeneračno-rehabilitačné centrum, či denný stacionár.

Areál má vzniknúť úplnou rekonštrukciou ubytovacích blokov a spoločenskej časti nevyužívaného komplexu budov rozprestierajúceho sa na ploche 21 401 metrov štvorcových.

„Veríme, že s pomocou CVI sa nám podarí zrealizovať unikátny ucelený projekt zariadenia, ktorý berie do úvahy často opomínaný sprievodný jav postupujúceho veku seniorov, ktorým sú zdravotné komplikácie často vyžadujúce 24-hodinovú odbornú starostlivosť, a to najmä pri diagnóze Alzheimerovej choroby. Naše zariadenie má ambíciu aspoň parciálne vyrovnať disproporciu medzi disponibilnými kapacitami zariadení uvedeného typu a počtom odkázaných ľudí, osobitne v Bratislave a okolí“, konštatoval konateľ spoločnosti Griffin Peter Grom.

Credit Value Investments spolka z ograniczona odpowiedzianoscia sp.k. je nezávislá firma so sídlom v Poľsku, ktorá pôsobí v spolupráci s Noble Funds ako profesionálny investičný manažér poľských uzavretých investičných fondov. Je jedným z lídrov v dlhopisovom financovaní malých a stredných podnikov, ako aj v oblasti nehnuteľností v strednej a východnej Európe. Spoločnosť CVI spravuje investičné fondy, ktoré investujú do firemného dlhu s rôznymi profilmi úverového rizika a spravuje aktíva v celkovej hodnote viac ako 1,2 mld. eur.

Počas celého procesu rokovania o transakcii a pri jednotlivých kľúčových krokoch jej realizácie spoločnosť CVI zastupovala advokátska kancelária Kinstellar. Finančné poradenstvo súvisiace s transakciou, ktorá bola podpísaná 30. novembra 2017, poskytovala Steep Hill s.r.o., poradenská spoločnosť zameraná na fúzie, akvizície, predaje spoločností a financovanie.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X