V dvoch karloveských školách zrekonštruovali šatne a sociálne zariadenia za takmer 124-tisíc eur

trieda, škola, učiteľ
Foto: ilustračné, SITA

Mestská časť financovala opravy hlavne z dotácie ministerstva školstva.

V bratislavskej mestskej časti Karlova Ves na základných školách Alexandra Dubčeka a v budove bývalej školy na Majerníkovej 60 zrekonštruovali za takmer 124-tisíc eur sociálne zariadenia, sprchy a šatne v telocvičniach.

Rekonštrukčné práce financovali z dotácie ministerstva školstva na rozvoj výchovy a vzdelávania žiakov v oblasti telesnej a športovej výchovy vo výške 99 084 eur a zvyšných 24 722,62 eura bolo hradených z rozpočtu mestskej časti. Informovala o tom mestská časť na svojich internetových stránkach.

V telocvičniach obnovili protišmykový náter, pribudli ochranné siete na oknách, obloženie stien a vymenili okná v malej telocvični. Zrekonštruovali aj sociálne zariadenia patriace k telocvičniam.

Keďže tie pôvodné už boli v nevyhovujúcom, až v havarijnom stave, nedali sa plnohodnotne využívať. Sociálne zariadenia so sprchami pre dievčatá a chlapcov na druhom nadzemnom podlaží v jednej časti boli niekoľko rokov odstavené pre poškodenú hydroizoláciu v sprchách a zatekanie vody,“ uviedla mestská čast. Stav sociálnych zariadení si vyžadoval kompletnú rekonštrukciu, vrátane nových rozvodov kanalizácie, teplej a studenej vody a výmeny zariadenia.

Úspora energie

Celkovú obnovu budovy Základnej školy Alexandra Dubčeka plánujú do roku 2021. V rámci rekonštrukčných prác pripravili aj rozvody na využívanie dažďovej vody na splachovanie a pripojenie na solárny ohrev vody.

Cieľom budúcej komplexnej obnovy budovy základnej školy bude dosiahnuť štandard budovy s takmer nulovou spotrebou energie. Popri úsporách energie, ako je spotreba tepla na vykurovanie zhruba na úrovni pasívneho domu a využitie obnoviteľných zdrojov energie, predpokladáme podstatné zlepšenie kvality vnútorného prostredia pre žiakov vďaka vetraciemu systému,“ informovala Jolana Kodhajová z referátu riadenia projektov karloveského miestneho úradu.

V budove na Majerníkovej 60, kde sídlia súkromné školy a športové kluby, urobili novú elektroinštaláciu, rozvody vody a kanalizácie, vymenili vykurovacie telesá, vodovodné batérie, sprchovacie hlavice, sanitu, obklady a dlažbu, zárubne a dvere.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk