Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
trieda, škola, učiteľ
Foto: ilustračné, SITA
14. októbra 2019 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

V dvoch karloveských školách zrekonštruovali šatne a sociálne zariadenia za takmer 124-tisíc eur

Mestská časť financovala opravy hlavne z dotácie ministerstva školstva.

V bratislavskej mestskej časti Karlova Ves na základných školách Alexandra Dubčeka a v budove bývalej školy na Majerníkovej 60 zrekonštruovali za takmer 124-tisíc eur sociálne zariadenia, sprchy a šatne v telocvičniach.

Rekonštrukčné práce financovali z dotácie ministerstva školstva na rozvoj výchovy a vzdelávania žiakov v oblasti telesnej a športovej výchovy vo výške 99 084 eur a zvyšných 24 722,62 eura bolo hradených z rozpočtu mestskej časti. Informovala o tom mestská časť na svojich internetových stránkach.

V telocvičniach obnovili protišmykový náter, pribudli ochranné siete na oknách, obloženie stien a vymenili okná v malej telocvični. Zrekonštruovali aj sociálne zariadenia patriace k telocvičniam.

Keďže tie pôvodné už boli v nevyhovujúcom, až v havarijnom stave, nedali sa plnohodnotne využívať. Sociálne zariadenia so sprchami pre dievčatá a chlapcov na druhom nadzemnom podlaží v jednej časti boli niekoľko rokov odstavené pre poškodenú hydroizoláciu v sprchách a zatekanie vody,“ uviedla mestská čast. Stav sociálnych zariadení si vyžadoval kompletnú rekonštrukciu, vrátane nových rozvodov kanalizácie, teplej a studenej vody a výmeny zariadenia.

Úspora energie

Celkovú obnovu budovy Základnej školy Alexandra Dubčeka plánujú do roku 2021. V rámci rekonštrukčných prác pripravili aj rozvody na využívanie dažďovej vody na splachovanie a pripojenie na solárny ohrev vody.

Cieľom budúcej komplexnej obnovy budovy základnej školy bude dosiahnuť štandard budovy s takmer nulovou spotrebou energie. Popri úsporách energie, ako je spotreba tepla na vykurovanie zhruba na úrovni pasívneho domu a využitie obnoviteľných zdrojov energie, predpokladáme podstatné zlepšenie kvality vnútorného prostredia pre žiakov vďaka vetraciemu systému,“ informovala Jolana Kodhajová z referátu riadenia projektov karloveského miestneho úradu.

V budove na Majerníkovej 60, kde sídlia súkromné školy a športové kluby, urobili novú elektroinštaláciu, rozvody vody a kanalizácie, vymenili vykurovacie telesá, vodovodné batérie, sprchovacie hlavice, sanitu, obklady a dlažbu, zárubne a dvere.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X