V extralige mužov vo vodnom póle získali štvrtý titul pre Sláviu UK Bratislava

vodné pólo
SITA

Hráči tímu Slávia UK Bratislava po ročnej pauze opäť zasadli na slovenský mužský vodnopólový trón.

V stredajšom štvrtom zápase finále play-off zdolali domáci ŠK Hornets Košice 7:4 a celú sériu hranú na tri víťazstvá ovládli 3:1 na zápasy. Bratislavčania si vypracovali rozhodujúci trojgólový náskok ešte v priebehu druhej štvrtiny a udržiavali si ho až do záverečného hvizdu.

Obaja súperi sa v extraligovom finále stretli aj pred rokom, Košičania zdolali vtedajšieho obhajcu tiež 3:1 na stretnutia. V tohtoročnej sérii o extraligové zlato začali lepšie košickí pólisti domácim triumfom, no Bratislavčania počas uplynulého víkendu pred vlastnými fanúšikmi dvakrát nezaváhali a v stredu večer spečatili zisk titulu.

V ére samostatnosti sú najúspešnejší v zbieraní vodnopólových titulov Nováčania, ktorí najvyššiu domácu súťaž mužov ovládli 15-krát. Hornets Košice má na svojom konte sedem prvenstiev, bratislavská Slávia UK je v tomto hodnotení tretia ako štvornásobný šampión. Raz vo vodnopólovej extralige uspeli aj košickí Modrí Draci.

Vodné pólo – extraliga mužov – play-off – finále – štvrtý zápas (hralo sa na tri víťazstvá):

ŠK Hornets Košice – Slávia UK Bratislava 4:7 (0:1, 1:3, 1:1, 2:2) – konečný výsledok série: 1:3, tím Slávia UK Bratislava získal majstrovský titul.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk