V Galérii TYPO&ARS uvidíte jedinečnú výstavu karikatúr od Františka Bojničana

Typo ars galeria karikatury vajnory.jpg

Od apríla do júna môžete obdivovať diela Františka Bojničana v Galérii TYPO&ARS. Výstava nesie príhodný názov Karikatúry – František Bojničan a výber z bienále kresleného humoru Fraštacký tŕň.

Autor výstavy výberu z bienále kresleného humoru Fraštacký tŕň je absolventom Pedagogickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, žije v Hlohovci, kde aj tvorí. Pracoval už ako fotograf, výtvarník, robotník, pedagóg a napokon ako štátny zamestnanec.

František Bojničan je aj zakladateľom, ako i hlavným organizátorom pravidelného a už tradičného medzinárodného bienále kresleného humoru „Fraštacký tŕň“, ako aj jedným zo zakladajúcich členov „KNP“ (Klubu nespravodlivo plešatých). Doteraz mal bezmála 20 samostatných výstav, okrem toho sa ako spoluautor zúčastnil množstva kolektívnych výstavách karikaturistov.

Barvicak.jpg
Miroslav Barvičák, Slovensko, 2018

Jeho účasť na výstavách je bohatšia v zahraničí, ako doma. Od roku 1987 vystavoval svoje obrázky v Belgicku, Brazílii, Bulharsku, Česku, Francúzsku, Japonsku, Juhoslávii, Kórei, Mexiku, Mongolsku, Poľsku, Rumunsku, Rusku, Taliansku, Turecku, Ukrajine, USA a v bývalom ZSSR. Za svoje výtvarné diela dostal viacero ocenení (za karikatúry asi tri desiatky).

Výstava Karikatúry je doplnená o výber karikatúr z medzinárodného bienále kresleného humoru Fraštacký tŕň, tentoraz venovaných prevažne téme „Obezita“. Toto bienále s dlhoročnou tradíciou sa koná v Hlohovci a dáva tvorivú príležitosť amatérskym i profesionálnym karikaturistom a vďaka nadšeniu organizátorov prináša verejnosti veľa smiechu a radosti.

Výstava karikatúr v Galérii TYPO&ARS na Roľníckej 349 (Bratislava-Vajnory) bude k dispozícií od 9. apríla do 28. júna. Otvorená je denne okrem pondelka a sviatkov od 14.00 do 18.00 hod. a to zadarmo.

Kustovsky.jpg
Oleksy Kustovsky, Ukrajina, 2018
Santos.jpg
Eder Santos, Brazília, 2018

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk