V historickom centre mesta zrekonštruujú trojpodlažný dom, ten sa rozšíri o ďalšie dve podlažia

Nárožný dom - Jesenského
zdroj: maps.google.com

Historické centrum mesta by sa malo dočkať rekonštrukcie trojpodlažného objektu, ktorý sa nachádza na nároží ulíc Jesenského a Palackého. Investor premení dom na rodinné sídlo, ktoré však bude mať pridanú hodnotu vo forme múzea.

Ako informovala stránka yimba.sk, na nároží Jesenského a Palackého ulice, ktoré sa nachádzajú v historickom centre mesta, stojí už dlhšiu dobu trojpodlažný historický objekt, ktorý však chátra. Toto by sa mohlo v blízkej dobe zmeniť, nakoľko spoločnosť Equis Invest Consulting získala od mesta kladné záväzné stanovisko, a to k rekonštrukcii aj k nadstavbe.

Trojpodlažný dom, ktorý by sa mohol dočkať rekonštrukcie, predstavuje podľa stránky yimba.sk takmer posledný relikt pôvodnej nízkej zástavby, ktorá kedysi na Palackého ulici dominovala.

Nový zámer investora by mal objekt navýšiť o dve podlažia, pričom jedno z nich má byť plnohodnotné v podobnom štýle, aký má aj zvyšok budovy. Druhé však bude ustúpené a prinesie modernejší charakter.

Zrekonštruovaná budova má mať polyfunkčné využitie. Cez päť podlaží sa bude ťahať jeden byt, ku ktorému sa na úrovni prvého podlažia nad zemou pridá kultúrna funkcia. Tou bude Múzeum československej známky. Objekt ponúkne taktiež parkovanie, a to pre štyri vozidlá, pričom parkovacie miesta budú situované v suteréne.

„Zo stanoviska mesta, doplneného o požiadavky pamiatkárov, ako aj z architektonického návrhu od kancelárie Arqiteq vyplýva, že dom bude nadstavaný veľmi citlivo a bude pôsobiť oveľa príťažlivejším dojmom. Ten chce investor docieliť okrem iného aj tým, že do niky pre dvere na nároží ulíc umiestni umelecké dielo, ktoré bude tvoriť akýsi pútač pre vstup do múzea. Po dostavbe dom výškovo dorovná susedný objekt školy na Jesenského 6,“ píše sa na webe yimba.sk.

Ako záverom dopĺňa stránka yimba.sk, dátum realizácie tohto projektu zatiaľ nie je známy. „Ide o ďalšiu príjemnú rekonštrukciu, kedy súkromný vlastník premieňa historický objekt na vlastné rodinné sídlo, čím mu vdýchne nový život a prispeje k okrášleniu ulice,“ uviedla stránky yimba.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk